Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
28 Listopad 2014 - 23:29:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
Regulamin / "Tworzymy razem" 2014./
Od marca br. będziemy mogli się popisać swoim talentem na "Tworzymy razem"

Głosujemy  na najlepszy temat w "Tworzymy razem"do 28.11.2014r. tj.(Piątek)

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: rysunek -twarz  (Przeczytany 17381 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
infrawizjer
Gość
« : 09 Lipiec 2009 - 13:09:26 »

pytanie techniczne ... ma ktoś jakieś rady dotyczące rysowania twarzy portretów , wzory proporcji ludzkiej twarzy ?? jakiś patent którym mógłby się podzielić??
GAdS

Linki sponsorowane:

Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 09 Lipiec 2009 - 13:49:13 »

Ja nic szczegolnego nie doradzę bo zawsze odruchowo wydłużam twarze i dopiero jak sie nieco nachyli płótno to widać  podobieństwo.Twarzy lubię szukać metodą prób i błedów bo wtedy tylko jest szansa na znalezienie idealnego podobieństwa nawet rzucona z rzutnika często jest niepodobna i trzeba ją przemalowac po swojemu.
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #2 : 09 Lipiec 2009 - 13:54:50 »

hmm.. liczyłem ze instruktor coś poradzi ... dzięki za dobre chęci
nickt
Gość
« Odpowiedz #3 : 09 Lipiec 2009 - 14:19:27 »

oczy znajduja sie w połowie głowy
uszy  lezą między linia łączącą brwi , a końcem nosa
koniec nosa lezy w połowie między linią brwi a podbródkiem
dolna warga lezy w połowie odległości między końcem nosa a podbródkiemm

to standartowy podział części twarzy w zględem siebie  tak
Paveletz
Gość
« Odpowiedz #4 : 09 Lipiec 2009 - 14:20:57 »

Nie mam "patentów", ale jest trochę ogólnych zasad które też można wykorzystać przy malowaniu.

EDIT: Dziwne Tereso, mnie linki działają - tyle, że są to linki do plików w formacie *.pdf. Ale ok, ponownie wklejam... Zaznaczam, że nie są to jednak wiadomości typowe dla publikacji traktujących o sztuce, lecz o biologii i antropologii. Nie mniej, od przybytku (szczególnie wiedzy) głowa nie boli.

"Komponenty atrakcyjności twarzy – proporcje" - http://www.staff.amu.edu.pl/~krzychu/monograf/09.pdf
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #5 : 09 Lipiec 2009 - 14:34:21 »

pierwsza zasada,  portret zawsze musi być ładny (nie musi być podobny oczko) ale ładny żelazna zasada..klient zawsze wierzy ze tak  artysta go widzi..
druga zasada,  "cechy charakterystyczne danej fizjonomii"  uchwycić jak najdokładniej szczegóły  które tworzą rysy twarzy i nadają jej podobieństwo do modela.
trzecia zasada,  to anatomia budowy twarzy  czyli umiejętność prawidłowego konstruowania szkielety twarzy  ..(tu tylko trening na podstawie kanonów)

..szczególny nacisk powinno się przykładać do rysowania owalu twarzy ....rysunek zaczynamy od oczu ( podstawa dalszej działałalnosci w portrecie)
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 09 Lipiec 2009 - 14:51:56 »

Bardzo dobre podstawy ( wizualne), (w ruchu) do rysowania twarzy znajdziesz,
na tej stronie; http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.linkiem.com/wp-content/uploads/2006/08/How_to_Draw_a_Head.jpg&imgrefurl=http://linkiem.com/tag/rysunek/&h=352&w=500&sz=90&tbnid=xDupyRl8GrpvNM:&tbnh=92&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Drysunek%2Btwarzy&hl=pl&usg=__NUPCqRHEpIZwpdObnu_jQt3i38s=&ei=mvNVSrPlBoumnQPKzbndCQ&sa=X&oi=image_result&resnum=4&ct=image
Trochę cierpliwości a całość podstaw stanie się jasna i prosta jak "drut".

Zobacz zaczyna się tak, krok po kroku. (twarz w odpowiednim też nastroju)

Miłego podglądu infrawizjer tak
wszystkim radzę zajrzeć na te stronę, warto.
mgru
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 09 Lipiec 2009 - 15:04:51 »

Od siebie mogę polecić książki A. Loomisa (http://fineart.sk/index.php?cat=14) usmiech Mi sporo rozjaśniły w głowie.

Poza tym: po prostu rysować, rysować, rysować - z natury, ze zdjęć. to chyba najważniejsze i bez tego się nie obejdzie:)

Photoshop jest jak cebula. Ma warstwy.
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 09 Lipiec 2009 - 15:09:36 »

Paveletz,  może powtórzysz link do tej atrakcyjności. (link nie otwiera strony),
starajmy się by kopiować dokładnie adresy stron (link), bo jeśli się nie otwiera strona,  to,
jest to wkurzające, kiedy spodziewasz się tej, naszym zdaniem dobrej rady,
czy tam coś innego do obejrzenia. A wspomnę, że często się to zdarza w naszych postach.

a wracając do rysunku twarzy, to nie wystarczy tylko:
Poza tym: po prostu rysować, rysować, rysować - z natury, ze zdjęć. to chyba najważniejsze i bez tego się nie obejdzie:)

trzeba znać też zasady i  podstawy. (tu się też kłania teoria), jak w matematyce, podstawy usmiech
Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 09 Lipiec 2009 - 15:41:13 »

Po co te wszystkie wykresy skoro są twarze które przeczą im zupełnie pozatym nawet jeśli się czasem chybi to tylko to zwiększa podobieństwo tak wynika z mojego doświadczenia ,albo przerysuję sie nieco charakterystyczną cechę np nochal (nie do przesady).Ostatnio widziałem fizjonomie rodem z karykatur Leonarda i naśladujacej go chciwej matrony Grossaerta zw. Mabusse nic oni nie wymyślili takie fizjonomie istnieją naprawde.Durerowskie zasady odpuściłbym sobie bo po co przy takiej bioróżnorodności pozatym całkiem poprawnie malujesz twarze więc nie wiem do czego Ci to.Ładność wspomniana przez Oldiego to też zasada żelazna inaczej można skonczyc jak Rembrandt który chciał wydobyć prawdę wewnętrzna kosztem pożądanej ładności.Ja np. ogladając się godzinami w lustrze wydaje sie sobie ładny wystarczy jednak ,że zobaczę się na fotografii lub ktos mnie narysuję i zaczyna się koszmar,naga obezwładniajaca, niewyidealizowana rzeczywistość wychodzi na jaw ,a ja wpadam w depresje oczywiście czyjaś krótka uwaga, że nie wygladam na swój wiek ratuje sytuacje na moment.Trzeba więc upiększać odmładzać i jeszcze braz upiekszać rotfl świat wokół nas będzie bardziej zadowolony tkwiąc w blogiej nieświadomości.
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: