Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 02:13:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Zibi  (Przeczytany 10327 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 03 Lipiec 2009 - 18:12:49 »

Zasadniczo prace swoje opisuje się w zwykły i krótki opis.
1). Tytuł pracy,
2). Technika malowania, (olej, akryl, akwarelka czy też rysunek)
3). Na czym praca jest wykonana (blejtram, płótno, deska, karton, itp)
4) no i może być ale w tym przypadku nie musi autor pracy.
Może jakiś małe wyznanie od autora. Ale to wola twórcy prac.
Tak uważam powinna być praca przedstawiona.
Wówczas to wtedy można pogadać , podyskutować, po krytykować, udzielić dobrych rad, po zachwycać się i t p. usmiech

już o tym pisaliśmy w poprzednich postach, (ale można sobie jeszcze przypomnieć)

Ponadto przydałoby się numerowanie wstawianych obrazów, bo to ułatwia późniejsze odnoszenie się do nich
Słuszna uwaga Kate.
GAdS

Linki sponsorowane:

Zibi
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #11 : 03 Lipiec 2009 - 18:15:44 »

Zibi ja myślę, że Teresie nie chodziło o to abyś interpretował każdy obraz, tylko o napisanie takich podstawowych informacji jak tytuł, rozmiar, technika.

Zobacz w jaki sposób zamieszczają prace inni. Ponadto przydałoby się numerowanie wstawianych obrazów, bo to ułatwia późniejsze odnoszenie się do nich

Dzięki za instrukcje, troszkę się  "poprawiłem"..
Jakby co zwróćcie mi uwagę..
alpunia
Gość
« Odpowiedz #12 : 03 Lipiec 2009 - 18:39:44 »

Najbardziej podoba mi się pierwszy, widać w nim swobodę malowania. Jakoś nie mogę wyrazić opinii o pozostałych, nie wiem czemu. Każdy obraz inny i inaczej malowany. Te kwiatki na desce nie są w moim guście, wyglądają jak naklejki. Widzę, że szukasz własnej drogi.
Lubię prace Yerki a "Zime" tez miałam kiedyś kopiować usmiech ale jakoś zaprzestałam. Często miewam słomiany zapał.
Zibi
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 03 Lipiec 2009 - 19:34:00 »

Najbardziej podoba mi się pierwszy, widać w nim swobodę malowania. Jakoś nie mogę wyrazić opinii o pozostałych, nie wiem czemu. Każdy obraz inny i inaczej malowany. Te kwiatki na desce nie są w moim guście, wyglądają jak naklejki. Widzę, że szukasz własnej drogi.
Lubię prace Yerki a "Zime" tez miałam kiedyś kopiować usmiech ale jakoś zaprzestałam. Często miewam słomiany zapał.

Wygląda jak naklejki..Nic dziwnego. To przecież układanka z forniru naklejona na płytę..
Może jak dam tutaj wiecej swoich obrazów , to będzie Ci łatwiej..Ten pierwszy malowałem ze 20 lat temu..Kopię Yerki rok temu..Róże są jeszcze mokre..
sert
Gość
« Odpowiedz #14 : 03 Lipiec 2009 - 20:29:34 »

Podtrzymuję swoją opinię - pierwszy jest chyba najlepszą pracą wśród wystawionych. "Róże".... jeśli powstały 20 lat póżniej to jakoś nie widzę postępów w Twoim malowaniu. Być może jest to wynik tego, że malarstwem zajmujesz się sporadycznie. Kopia Yerki mocno odbiega od oryginału poprzez zagubienie detalu i braku dbałości o każdy wręcz szczegół, cechy tak przecież charakterystyczne dla prac tego malarza. A intarsje to nie malarstwo lecz technika zdobnicza z malarstwem nie mająca niczego wspólnego więc nie będę komentował.
Zibi, nie wiem czy malarstwo stanowi dla Ciebie hobby, pasję czy jest tylko odskocznią od czasu do czasu. Jeżeli jest to zajęcie bardzo sporadyczne, to wszystko jest OK, natomiast jeśli chciałbyś zająć się nim bardziej "na poważnie" to myślę, że jednak sporo pracy jeszcze przed Tobą. Przynajmniej takie wnioski nasuwają mi się po obejrzeniu tych trzech prac. Intarsje pozostają poza marginesem.
alpunia
Gość
« Odpowiedz #15 : 03 Lipiec 2009 - 20:54:23 »

Zibi, przepraszam Cię bardzo, teraz dopiero doczytałam, ze te 3 ostatnie to intarsje, przeoczyłam technikę i myślałam, że to deska pomalowana farbą. Nigdy nic nie robiłam tą techniką. Gapa ze mnie.
Zibi
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #16 : 03 Lipiec 2009 - 20:57:18 »

Oczywiście malowanie to jedno z wielu hobby..w wolnej chwili..Mam pracę zawodową, rodzinę itd..
Napisz nad czym muszę najwięcej popracować, żeby zrobić ewentualne postępy ?
Intarsja to też był epizod, teraz jakiś czas mam wszystko pochowane i nie bawię się  w to..
Pamiątki pozostały..

Posty połączone: 03 Lipiec 2009 - 21:52:32 pm
Zibi, przepraszam Cię bardzo, teraz dopiero doczytałam, ze te 3 ostatnie to intarsje, przeoczyłam technikę i myślałam, że to deska pomalowana farbą. Nigdy nic nie robiłam tą techniką. Gapa ze mnie.

To moja wina..Intarsja nie pasuje do tego forum..Jest nie na temat..Dałem przy okazji..
sert
Gość
« Odpowiedz #17 : 03 Lipiec 2009 - 21:17:00 »

Napisz nad czym muszę najwięcej popracować, żeby zrobić ewentualne postępy ?

Obawiam się, że stawiasz mnie przed zadaniem niewykonalnym. Nie ma recepty mówiacej: "zrobisz to i jeszcze tamto a będzie dobrze". Inicjatywa musi wyjść od Ciebie. Popatrz na prace forumowiczów. Wszyscy malujemy - ale jakże różnie, jakże inaczej, indywidualnie postrzegamy świat i traktujemy malarstwo. Ja, gdybym zaczął dawać Ci rady, dotyczyłyby one realizmu w malarstwie i co robić aby takie efekty uzyskać. Gdybyś zaś spytał o to Jerego, infrawizjera, teresę, magdę, Feen, galandira, Oldmalarza, Jerzusa, Szklanegotygrysa lub kogokolwiek innego to podejrzewam, że i odpowiedzi byłyby różne (albo podobne do mojej w tej chwili). Sam w pierwszej kolejności musisz się określić lub wystawiać prace, które powiedzą nam coś o Twoim stylu i upodobaniach. Wówczas dopiero znajdą się osoby służące Ci radą, sugestią lub podpowiedziami. W innym przypadku chyba nikt nie będzie Ci w stanie udzielić sensownych wskazówek.
Zibi
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #18 : 03 Lipiec 2009 - 21:23:12 »

Chyba wiem o co Ci chodzi..O bardziej osobisty stosunek do malowania. O ukazanie własnych wizji na płótnie..
Pewnie powinienem wyjść w teren i tam coś popróbować..
Dzięki.
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 03 Lipiec 2009 - 21:35:03 »

pierwsza praca zdecydowanie szyszkinowa  co lubie. reszta to nie mój klimat.
chyba za mało łamiesz zielenie, zbyt czyste chyba że tak sie wyrażę. jak by ugrami podziałac to  hu huuu usmiech 

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: