Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Październik 2019 - 22:13:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dalbert  (Przeczytany 50983 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Feen
Gość
« Odpowiedz #50 : 05 Lipiec 2009 - 12:17:53 »

Och te dzisiaj zamieszczone prace ,są takie bardzo rysunkowe ,matematyczne i chłodne.Nadal bardzo szlachetne.Mniejszy rozmach ,brak rozbuchania ,a rzuca sie w oczy zdyscyplinowanie i dążenie do minimalnego użycia środków.A może to tylko wrażenie.
GAdS

Linki sponsorowane:

dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #51 : 05 Lipiec 2009 - 12:34:53 »

Chłodne.... może dlatego, że nad 102 (Rachmaninov...) pracowałem zimą, a nad 103 (Ontek..) z końcem zimy  tak

Nawet w zupełnym odosobnieniu, nawet czytając tylko Biblię i pijąc mleko, nie można się odizolować od ducha epoki - "Sonata Belzebuba" S. I. Witkiewicz
Feen
Gość
« Odpowiedz #52 : 05 Lipiec 2009 - 12:39:12 »

Ha!...Tak czułam ,że Twoja wrażliwość zahaczy i o meteoropatię!
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #53 : 05 Lipiec 2009 - 13:06:35 »

"Ontek pod czarnym parasolem" tę pracą jestem oczarowana, nie barwami, nie światłem i cieniem (bo tego brak i to zrozumiałe w tego typu malarstwie),
 nie kolorami, nie kompozycją całości (bo trochę kuleje), temat pracy owszem, bardzo przyjemny.

Ale jestem oczarowana tę techniką malowania. Oglądając w zbliżeniu podziwiam Twoją cierpliwość, wytrwałość i dokładność, jak również Twój warsztat. kwiat

"Rachmaninov po dłuższej pauzie" też interesujące dzieło. Bardzo graficzne, jak i powyższe też.
Tylko przyznam, że podziwiam,  pomimo, że nie przepadam za tego tupu dziełami,
po prostu nie jestem entuzjastką (bo nie potrafię, być tak zorganizowanym twórcą w takiej technice malowania).  bezradny zawstydzony
dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #54 : 05 Lipiec 2009 - 14:01:36 »

"Ontek pod czarnym parasolem" (...) temat pracy owszem, bardzo przyjemny (...)

A propos: Ontek jest poronionym dzieckiem panny Melancholii. Ontek, Ontuś, zdrobnienie od ontologii i ma się rozumieć, że gdyby był dziewczynką, dziecko byłoby Ontusią. Ale zgodnie z treścią mojej powieści, którą od lat próbuje pisać, panna Melancholia poroniła syna — i tak go sobie właśnie wyobraziłem, jak na załączonym powyżej "obrazku".

Nawet w zupełnym odosobnieniu, nawet czytając tylko Biblię i pijąc mleko, nie można się odizolować od ducha epoki - "Sonata Belzebuba" S. I. Witkiewicz
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #55 : 05 Lipiec 2009 - 15:15:43 »

panna Melancholia poroniła syna
temat pracy owszem, bardzo przyjemny.
o, zarazem w takim razie smutny, dlatego pewnie po czarnym parasolem ?.
hym, powinnam była się domyśleć scenariuszu tego obrazu. Ale podziwiając Twoją technikę malowania, trudno się skoncentrować nad treścią i wymową Twojej pracy.
Miło jednak wiedzieć, że oprócz malarstwa jeszcze zaangażowanie Twoje w sztuce sięga ku powieściom.
No ale nie ma się czemu dziwić, artyści mają wiele talentu, które mogą nim do woli rozporządzać, a tym samym realizować się w różnej dziedzinie sztuki.
Miło poznać malarza i pisarza, zarazem w jednej osobie. usmiech usmiech
Briksja
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #56 : 05 Lipiec 2009 - 22:09:31 »

Oj, chciałabym napisać coś długiego, krytykę, czy coś, ale poza jednym wielkim "woow" nie umiem wydukać nic więcej. Podziwiam, szczególnie technikę, oryginalna.

Pozdrawiam usmiech
dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #57 : 06 Lipiec 2009 - 16:08:00 »

Oj, chciałabym napisać coś długiego, krytykę, czy coś (...)

Pozwala mi to na przypuszczenie, że jakaś ewentualnie"grubsza" krytyka istnieje, choćby teraz była i w zalążku. Zatem wolno mi chyba mieć nadzieję, choćby tymczasową, w tym moim poczekiwaniu aż sobie spokojnie dojrzeje do zwerbalizowania.

Pozdrawiam usmiech 

PIWONIA
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #58 : 06 Lipiec 2009 - 20:35:56 »

to widać, że nikogo nie kopiujesz. :tak:chciałam tylko zaznaczyć, że Twoje prace są wyjątkowe okok pozdrawiam  kwiat
Briksja
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #59 : 07 Lipiec 2009 - 11:37:18 »

Pozwala mi to na przypuszczenie, że jakaś ewentualnie"grubsza" krytyka istnieje, choćby teraz była i w zalążku. Zatem wolno mi chyba mieć nadzieję, choćby tymczasową, w tym moim poczekiwaniu aż sobie spokojnie dojrzeje do zwerbalizowania.

Pozdrawiam usmiech 
Raczej - bywając na forum malarskim krytyki się oczekuje, a ja nie widzę nic, być może dlatego iż zbyt mało jeszcze wiem o malarstwie.
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 15   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: