Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 12:55:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dalbert  (Przeczytany 50939 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
doerig
Gość
« Odpowiedz #80 : 25 Listopad 2009 - 23:11:01 »

Dalbercie, sprzedajesz swoje obrazy? pytam, bo może wiszą gdzieś w ktorejś galerii podobnie jak te poprzednie wymienione przeze mnie i mogłabym zobaczyć na żywo?
GAdS

Linki sponsorowane:

dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #81 : 26 Listopad 2009 - 04:59:18 »

Nie wiszą. Kiedyś wisiały w jednej z krakowskich galerii, ale to było bardzo dawno, jeszcze w poprzednim wieku.

Nawet w zupełnym odosobnieniu, nawet czytając tylko Biblię i pijąc mleko, nie można się odizolować od ducha epoki - "Sonata Belzebuba" S. I. Witkiewicz
dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #82 : 13 Grudzień 2009 - 11:17:16 »

Dawno tutaj nie wklejałem. Mam coś a propos wątku podjętego w innym temacie - "kryzys płaszczyzny":

olej, 85/ 80
nr 93, 2007 r.

Nawet w zupełnym odosobnieniu, nawet czytając tylko Biblię i pijąc mleko, nie można się odizolować od ducha epoki - "Sonata Belzebuba" S. I. Witkiewicz
knykle
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #83 : 23 Grudzień 2009 - 19:26:50 »

muszę przyznać, że prace bardzo ciekawe  okok mają swój klimat usmiech  no i ten sposób wykonania ...
dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #84 : 26 Grudzień 2009 - 17:51:10 »

Miło, że się podoba.

olej, 80\ 130 cm  
nr 81, 10 VII - 8 IX 2001 r.

p. s. człowiek dowiaduje się ciekawych rzeczy o sobie, a raczej o tym jak jest odbierany... czy i tutaj forma została zepchnięta w cień anegdoty, jak to czujecie?

dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #85 : 17 Styczeń 2010 - 18:59:17 »

olej, 25/ 30 cm.

muszka111
Gość
« Odpowiedz #86 : 25 Styczeń 2010 - 17:58:35 »

Numer 93 świetny, zaciekawia formą.... ostatni obraz kolorystycznie wspaniały...
dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #87 : 27 Styczeń 2010 - 19:43:06 »

Przeglądałem zdjęcia, nawiasem mówiąc z myślą o utworzeniu własnej strony internetowej i natknąłem się akurat na nr 93 w fazie "produkcyjnej". Wyglądał tak:

Przy tym ostatnim zapomniałem o wpisaniu numeru. Ma numer 95 i tytuł "Ratzinger zstępujący".

joan
Gość
« Odpowiedz #88 : 27 Styczeń 2010 - 20:31:56 »

ojej, to zupełnie inna praca. Gdybyś nie zaznaczył, że niżej pokazany efekt końcowy powstał na tym obrazie- nie zauważyłabym. Powiem nawet, że ta bardziej "mi leży". Nie, żebym uznała efekt końcowy za gorszy, tylko teraz, kiedy widzę twarz postaci, drugą dłoń w górnej części oraz zaciśnięte palce stopy- cała praca ma inny wydźwięk. Ten człowiek przeżywa swój własny kryzys, na tej czy innej płaszczyźnie ewidentnie się męczy, wyrywa, miota, tłamsi go ta płaszczyzna. Natomiast w końcowej pracy górę bierze płaszczyzna, domalowany romb stał się podmiotem, ma formę, ale nie umiem odczytać uzasadnienia dla jego położenia, rozmiaru. Ja jeszcze wielu rzeczy nie potrafię odczytywać, ale tak mnie ta praca zaskoczyła, a zwłaszcza ta zamiana podmiotu, że postanowiłam napisać. zawstydzony
dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #89 : 27 Styczeń 2010 - 22:08:20 »

Natomiast w końcowej pracy górę bierze płaszczyzna, domalowany romb stał się podmiotem, ma formę, ale nie umiem odczytać uzasadnienia dla jego położenia, rozmiaru.

Powiedzmy sobie otwarcie, że dziewięćdziesiątka trójka nie broni się

Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: