Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 12:29:06 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 15   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Dalbert  (Przeczytany 50937 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #70 : 07 Listopad 2009 - 08:32:13 »

Bez obiektów, czyli bezprzedmiotowo.

Olej, 120/ 110 cm.
Rok 2000, nr 72
IV wejście (nienasycenie)

Nawet w zupełnym odosobnieniu, nawet czytając tylko Biblię i pijąc mleko, nie można się odizolować od ducha epoki - "Sonata Belzebuba" S. I. Witkiewicz
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #71 : 07 Listopad 2009 - 09:09:56 »

Wiesz, dalbert podziwiam Twoje prace, podziwiam technikę malowania okok usmiech
dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #72 : 07 Listopad 2009 - 15:06:59 »

W bezprzedmiotowym, hmm... duchu:

Olej, 128/112 cm.
Rok 2000, nr 74
Ponad zodiakiem

Olej, 30/ 25 cm.
Rok 2007, nr 97

Nawet w zupełnym odosobnieniu, nawet czytając tylko Biblię i pijąc mleko, nie można się odizolować od ducha epoki - "Sonata Belzebuba" S. I. Witkiewicz
dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #73 : 21 Listopad 2009 - 13:30:43 »

Wklejam:
olej na płótnie, 40/ 30 cm.
nr 94, VII-VIII 2007 r.
tytuł: ja jajowaty księżycem pospolicie księżycowatym

doerig
Gość
« Odpowiedz #74 : 22 Listopad 2009 - 09:07:09 »

To Twój tekst?
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #75 : 22 Listopad 2009 - 09:59:15 »

Rewelacyjna praca, centrum pięknie zakomponowane ale 74 jeszcze lepsze. Bardzo dobra kolorystyka. usmiech

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
Lena
Gość
« Odpowiedz #76 : 22 Listopad 2009 - 10:36:53 »

To Twój tekst?
O to samo chciałam zapytać usmiech

Obraz(y) - Twoje, Własne. Niezależne. Przedmiotowe czy Bez-tak samo silne w wyrażaniu. Konsekwentne.

ps Miało być tylko to co wyżej, ale dorzucę usmiech , szczególnie że przejrzałam wątek od początku:
Swoją drogą, to jest bardzo pociągająca idea: do nikogo, do niczego być niepodobnym... być osobnym...
- Otóż to przyszło mi na myśl- że ostatnie obrazy są Twoje, własne, niezależne i "do niczego i nikogo niepodobne". Już "niewitkatyzujące", lub coraz mniej.
Każdy z nich (ostatnich) jest charakterystyczny dla Ciebie a jednocześnie odrębny i inny niż pozostałe.
Rzecz gustu , czy chwili nawet, która kompozycja w danym momencie bardziej przemawia, choć mnie podobają się najbardziej te od "autoportretu ze sztalugą". (no dobra mało to kogo interesować może, ale moimi "faworytami" w Twojej Galerii są :
- "ja jajowaty księżycem pospolicie księżycowatym"
- Wejście IV , nasycenie
- "Na poczekaniu i we śnie")

Technika jest u Ciebie tylko i aż narzędziem, czyli tym, czym być powinna, a że Twoja własna - tym lepiej. Mam wrażenie, że gdyby zabrakło Ci pędzelków, znalazłbyś inny sposób. 

Ps2  mnie nadal technika Twoja interesuje usmiech mam wrażenie że foto nie oddają tego co w realu (wiem, że to oczywistość  rotfl )
30x40 - kawałek obrazu zmieściłby się w 100% formacie usmiech - wiem, że już zamieszczałeś, ale specyfika i kolorystyka każdej pracy inna usmiech )
dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #77 : 23 Listopad 2009 - 09:14:00 »

Tak. Hmmm... i na nieproszonym marginesie: tak, tylko już nie pamiętam i za Chiny Ludowe nie mogę sobie przypomnieć, co było pierwsze... czy ilustrowałem dla zaistniałego już tekstu, czy może 94. była wcześniejsza? Być może o żadnej inwersji nawet mowy nie ma, no nie pamiętam, nie pamiętam i już ale... ale zwróciłem już uwagę na swoje zwrócenie uwagi i muszę przyznać, że troszkę zafrapował mnie ten brak pamięci, bo już teraz wiem, że nigdy sobie tego nie przypomnę... hmm, dziwne.

Na życzenie Leny wklejam fragment 94.:

doerig
Gość
« Odpowiedz #78 : 23 Listopad 2009 - 09:30:33 »

chcąc zgłębić tajemnice Twojego warsztatu, który podobnie jak dla Leny nadal jest dla mnie nieodgadniony, obejrzałam wczoraj na żywo obrazy pana Akermanna, i pana Dobkowskiego, gdzie również "linia jest wyrazem" ale nie, to nie to, to nie dalbert.
dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #79 : 25 Listopad 2009 - 21:37:54 »

Dobson, ciekawe... swoją drogą miałem kiedyś okres zafascynowania Jego rysunkami, które Mistrz wykonywał w latach 70-tych, tj. "W dolinie", "Sen w głębinie'', albo "Czarodziejskie lustro" w tuszu.

Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 15   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: