Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 01:45:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: echo  (Przeczytany 5549 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
echo
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 22 Kwiecień 2009 - 22:09:30 »

Żeby się trochę lepiej przedstawić na forum zdecydowałam się zamieścić kilka swoich prac. Robię to "z duszą na ramieniu", ponieważ jestem amatorem i samoukiem i zdaję sobie sprawę, że moim obrazkom dużo brakuje do doskonałości. Wszystkie dobre, fachowe rady z waszej strony są mile widziane  usmiech Z przyczyn technicznych mogę w tej chwili zamieścić tylko takie starsze prace sprzed kilku lat. Jak tylko to będzie możliwe, postaram się zamieścić też coś aktualnego.

1. akryl na płótnie 30x40cm - jeden z nielicznych moich pejzaży, które nadają się do pokazania. Będę jeszcze z tą tematyka walczyć w najbliższym czasie - tutaj kompletnie nie udała mi się woda.

Teraz trochę takich bardziej abstrakcyjnych eksperymentów:
2.  akryl na płycie pilśniowej 33x60cm

3. akryl na płótnie "Miasto" 40x50cm

4. akryl na płótnie 40x50cm "Okno"

5. akryl na płycie pilśniowej "Anioł" 50x60cm

6. Akt - akryl na płycie pilśniowej, dokładnych wymiarów nie pamiętam, ale coś w okolicach 40x80cm, malowany na podstawie czarno-białego zdjęcia z netu. Tutaj najgorszym moim problemem okazały się włosy. Wyszły kompletnie płaskie i nie za bardzo wiem, w czym tkwi błąd.

7. Słonecznik - akryl na płótnie 40x50cm

Jak tylko będę miała okazję, postaram się wstawić coś nowszego. Miłego oglądania  usmiech

GAdS

Linki sponsorowane:

Kate
Tubylec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 24 Kwiecień 2009 - 09:02:30 »

hej echo, bardzo fajnie że założyłeś swoją galerię. Pamiętam jak ja zakładałam... bardzo długo czaiłam się na forum i się trochę bałam:)

W pejzażu woda rzeczywiście mało wodnista, ale gdyby ją poprawić to było by bardzo ładnie, szczególnie ze względu na dobrze zrobione drzewa i dal, czy też niebo. Mam natomiast pytanie do tej abstrakcyjnej części. Malując wzorowałeś się na jakiś pracach? czy tak z głowy zupełnie?

Jak dobrze być barankiem i wstawać sobie rankiem... ;)
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 24 Kwiecień 2009 - 09:04:58 »

2 i 4 bardzo mi się podobają
echo
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 24 Kwiecień 2009 - 11:23:21 »

Jerzus - dziękuję  usmiech

Kate, ja się wciąż jeszcze boję  usmiech Jeśli chodzi o te abstrakcyjne, to wydaje mi się, ze są całkiem "z głowy", chyba że nieświadomie się czymś zasugerowałam. Nie mogę tego na 100% wykluczyć. Wody poprawić już niestety nie mogę, bo nie mam już tego obrazka, ale mam w planie następne i na nich spróbuję jakoś inaczej tą wodę malować. Wciąż nie bardzo wiem jak powinno być, żeby było dobrze, ale będę kombinować  usmiech
apostate
Gość
« Odpowiedz #4 : 24 Kwiecień 2009 - 19:12:03 »

Mnie się podobają 2 i 6 (oprócz tych włosów usmiech ), Gdyby w wodzie były jakieś odbicia lub refleksy to było by wiadomo, że to woda.
Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 26 Kwiecień 2009 - 13:20:42 »

Te włosy przyciemnij mocniej od strony cienia możesz użyć umbry palonej z błękitem kobaltowym np. nanieś to laserunkowo czyli przezroczyście.suchawym pędzlem wzmocnij światło na włosach np mieszaniiną ugru,sieny naturalnej,żóltej kadmowej ciemnej z bielą albo żóltą neapolitańską tak aby powiązać partie zacienioną z oświetloną .Włosy nie są same w sobie bryłą ale układaja się na bryle czyli głowie i należy o tym pamiętać zawsze a to oznacza że światło układa się na nich jak na bryle,reszta włosów może być potraktowana swobodnie i lekko też z zaznaczeniem cieni ale mieksce gdzie układają się na głowie jest kluczowe by były przekonujące..
Ogólnie prace ciekawe ale jeszcze za bardzo surowe jakby zostawione w momencie kiedy możnaby jeszcze wiele wydusić.Ale widać swade pędzla więc sztybko nadrobisz ewentualne braki :)Swoją drogą postudiowałbym uważniej anatomie modelki bo cały tors lekko kuleje pod tym względem zwłaszcza bardzo żle robi ten cień pod prawą piersią destabilizuje wszystko jest zmyślony gdybyś lekko przetarła to rozrzedzoną farbą tak aby ten cień prześwitywał  np ugier z dodatkiem bieli i tą dziure na ramieniu byłoby znacznie lepiej,ciało kobiece jest miękkie z natury i im bardziej miękko jest namalowane tym bardziej przekonujące.

Akryl pozwala na szybkie modyfikacje przypomina tempere co już pisałem ale można sie nim posługiwać o wiele bezkarniej i szybko po kilka razy przemalować jednego dnia to co nam nie odpowiada zatem te włosy mozna gnieść do skutku.Możesz je nawet mocno rozjaśnić od strony światła albo po całości i na to ostrożnie nanieśc cień da to bardziej jednolity efekt.
echo
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 29 Kwiecień 2009 - 16:03:50 »

Coś nowego dla odmiany - dzisiaj skończyłam.
8. Akryl na płycie 30x30cm.

bartek17
Użytkownik zbanowany
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 29 Kwiecień 2009 - 18:03:58 »

uważam ze są cudne  rotfl tylko 3 mi cos nie pasi zbytnio ale congratulation
Anioł jest najlepszy

Powiedzieć,że jest się sobą to sztuka.Być sobą-bezcenne:)
echo
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 29 Kwiecień 2009 - 22:28:53 »

Dziękuję Bartku.  usmiech Też bardzo lubię swojego "anioła", chociaż jest to prawdopodobnie najstarsza z zaprezentowanych prac i chyba najsłabsza technicznie. To znaczy sam anioł jest chyba ok, ale tło i reszta pozostawia trochę do życzenia. Chciałabym kiedyś powtórzyć ten temat.
echium
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 01 Maj 2009 - 10:10:01 »

mnie najbardziej podobają się obrazy te z wyobraźni to znaczy 2 i 5- anioł
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: