Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 09:27:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kratke  (Przeczytany 28953 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kratke
Gość
« Odpowiedz #50 : 12 Grudzień 2009 - 15:08:21 »

Tyle miłych głosów... dziękuję tak
Aż coś zaktualizuję usmiech
Takie pejzaże dwa:

30. 30x24 pastel/papier

31. 24x30 pastel/papier
GAdS

Linki sponsorowane:

dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #51 : 12 Grudzień 2009 - 16:09:52 »

Ten drugi z wyobrażoną ścieżką prowadzącą do góry aż po horyzont, najchętniej opatrzyłbym takim komentarzem: "Rzeczywiście istnieją bardzo piękne krajobrazy, ale sztafaż kuleje wszędzie, więc nie warto się nad nim dłużej zatrzymywać" (cytat ze "Świata jako woli i wyobrażenia" A. Schopenhauera). Świetna praca. Odpowiada mi.

Nawet w zupełnym odosobnieniu, nawet czytając tylko Biblię i pijąc mleko, nie można się odizolować od ducha epoki - "Sonata Belzebuba" S. I. Witkiewicz
Ella
Gość
« Odpowiedz #52 : 13 Grudzień 2009 - 00:47:45 »

Ten pierwszy pejzaż  może być zarówno tym, co w zamierzeniu? miał przedstawiać czyli: drzewo odchylone pod wpływem silnego podmuchu wiatru, zwiastującego burzę ale również może to być malutki wycinek plaży, z którego silna fala wyrywa i porywa mikrą roślinkę. Zarówno w jednym jak drugim przypadku czuje się : żywioł.

Drugi pejzaż statyczny , mnie się kojarzy z upalnym letnim dniem i wędrówką za horyzont. Nigdy nie wiadomo, co tam na nas czeka. mysl
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #53 : 13 Grudzień 2009 - 11:17:49 »

mi sie zawsze kratke podobała (podoba) jego ekspresja , bardzo wyczute i wysmakowane prace  nic dodać nic ująć , gadka estetyczna
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #54 : 14 Grudzień 2009 - 15:00:44 »

Swoimi pastelami przedstawiasz bardzo wysublimowany koloryzm przeważający nad treścią, podparty wspaniałą ekspresją, rewelacyjne prace, podziwiam.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
joan
Gość
« Odpowiedz #55 : 14 Grudzień 2009 - 15:38:10 »

O, to to to. Właśnie takie lubię prace. Lubię, jak obraz pozostawia mi, jako odbiorcy trochę przestrzeni do własnego, subiektywnego dopowiedzenia treści. Jeśli tej przestrzeni jest zbyt dużo znów,gdy malarz jedynie plamą lub formą nakreśla ton, w jakim chce rozmawiać- dla mnie też nie dobrze, gubię natychmiast osobowość autora i pozostaje mi jedynie pytanie typu co poeta chciał..... a odpowiedzi tyle, co oglądaczy. W każdym razie wielkość tej przestrzeni jest różna dla różnych twórców, niektórzy nie pozostawiają jej wcale.... To jest chyba ta część tworzenia, której nie da się wyuczyć, albo się to ma, albo nie. Ty masz. 
kratke
Gość
« Odpowiedz #56 : 17 Grudzień 2009 - 12:41:08 »

Dziękuję za komentarze.
Ostatnio na forum końsko się zrobiło, zatem się dostosuję, dwa starsze (2007) malunki:

Nigdy wcześniej i nigdy później nie malowałem koni, to taki wybryk tylko jednorazowy, to jednak nie mój temat usmiech
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #57 : 17 Grudzień 2009 - 13:02:23 »

Pierwsze skojażenia  rotfl  bardzo fajne koniki  oczko

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
knykle
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #58 : 17 Grudzień 2009 - 20:29:40 »

dołączę się i ja z pochwałami usmiech
Jestem pod wrażeniem, piękne pastelki usmiech tym bardziej mnie interesują, gdyż sam zacząłem się nimi bawić w tym roku, wdzięczna technika.
Za jakiś czas wrzucę swoje pastelowe pejzaże do galerii.
Twoje są super, mają swój styl, kolory, ciekawie są zrobione, szczególnie kwiaty i pejzaże, aż miło popatrzeć.
Czekamy na więcej usmiech
Ella
Gość
« Odpowiedz #59 : 17 Grudzień 2009 - 22:39:26 »

To wolne konie  - i to widać. tak
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: