Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
27 Września 2022 - 14:34:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
 1 
 : 26 Sierpnia 2022 - 08:46:21  
Zaczęty przez maciej_333 - Nowe: wysłane przez teresa
 Witaj jacula121 "całkowicie nie wart zainteresowania"
Pewnie tak, no ale dla macieja zapewne tak  tak

 2 
 : 23 Sierpnia 2022 - 20:53:41  
Zaczęty przez maciej_333 - Nowe: wysłane przez jacula121
całkowicie nie wart zainteresowania

 3 
 : 21 Sierpnia 2022 - 11:21:46  
Zaczęty przez teresa - Nowe: wysłane przez teresa
 Takie pytanie padło Czym jest malarstwo ? Otóż
 Malarstwo -
gałąź sztuk plastycznych, której istotą jest posługiwanie się linią i barwą (niekiedy tylko plamą barwną) na płaszczyźnie.
Zakres pojęcia malarstwa jest bardzo szeroki. Malarstwo, znane niemal od zarania ludzkości we wszystkich prawie środowiskach etnicznych i kręgach kulturowych, służyło w ciągu swej historii różnym celom i wykształciło niezwykłe bogactwo tematów, metod technicznych i rozwiązań formalnych, oddziałując też w istotny sposób na inne dziedziny sztuki — grafikę, rzeźbę, scenografię i rzemiosło artystyczne (m.in. emalia, gobelin, intarsja, laka). W zależności od przeznaczenia i wielkości rozróżnia się malarstwo monumentalne lub dekoracyjne (związane z architekturą), malarstwo sztalugowe (obrazy przenośne), malarstwo książkowe (iluminacja), malarstwo miniaturowe, malarstwo zdobnicze (związane głównie z rzemiosłem artystycznym). Ze względu na tematykę malarstwo dzieli się na przedstawiające — religijno-mitologiczno-historyczne (wraz z batalistyką), pejzażowe, martwą naturę, rodzajowe, portret, akt, wedutę, marynistykę, wnętrze oraz nieprzedstawiające (abstrakcyjna sztuka). Ze względu na ogólny koloryt można wyróżnić malarstwo polichromiczne i malarstwo monochromatyczne (en camaïeu, en grisaille). Innym kryterium podziału malarstwa są techniki malarskie (olejne malarstwo, akwarela, gwasz, tempera, pastel, enkaustyka, fresk, al secco, mozaika, witraż, sgraffito, stereochromia). Obraz powstaje w wyniku połączenia wielu czynników, z których jedne określają formę działania (kompozycja, koloryt, faktura, walor, modelunek), inne zaś jego strukturę materialną (podobrazie, zaprawa, farby artystyczne, spoiwa malarskie, werniksy, a także przybory, jak pędzle, szpachle itp.). Klasyczny proces twórczy w malarstwie przebiega zwykle od szkiców, przez studia koloru, światła i poszczególnych elementów kompozycji. W malarstwie monumentalnym przed rozpoczęciem właściwego malowidła wykonuje się tzw. karton. Malarskie opracowanie obrazu wiąże się ściśle z rodzajem przyjętej techniki; od dokładnej znajomości technologii malarskiej zależy w dużej mierze nie tylko ostateczny efekt artystyczny, ale i trwałość dzieła. W malarstwie XX w. nastąpiło wprowadzenie nowych tworzyw i technik mieszanych, które są wyrazem współczesnego dążenia do integracji wszelkich sztuk plastycznych. Malarstwo jest najwrażliwszym zapisem osobowości, sztuką o największych możliwościach odtwórczych i o funkcji najbardziej wielorakiej pośród wszystkich innych dyscyplin artystycznych. Począwszy od XV w., wzrasta znaczenie malarstwa jako dyscypliny sztuki plastycznej; staje się najpełniejszym dokumentem przemian duchowych człowieka, jego stosunku do przyrody, nauki i religii. Ta główna pozycja malarstwa trwała jeszcze w XIX w., gdy inne sztuki plastyczne były w regresie i stagnacji.

źródło - Encyklopedia PWN

 4 
 : 03 Lipca 2022 - 11:17:14  
Zaczęty przez teresa - Nowe: wysłane przez teresa
Stokrotki - akwarela


 5 
 : 03 Lipca 2022 - 10:25:35  
Zaczęty przez teresa - Nowe: wysłane przez teresa
 
Mój najnowszy obraz  jeszcze mokry  usmiech - Pantera
Rok powstania 2022.


 6 
 : 29 Stycznia 2022 - 08:31:17  
Zaczęty przez teresa - Nowe: wysłane przez kumak
 Może ja podam darmowe hostingi

Zapodaj.net to serwis oferujący darmowy hosting zdjęć dla każdego

fotosik.pl
Fotosik to serwis, który od lat cieszy się uznaniem internautów. Oferuje zarówno darmowy, jak i płatny hosting obrazków,

ImgBB — darmowy hosting obrazków

imageshack.

imgur

Właśnie tą fotkę wrzuciłem bezpośrednio z forum z opcji w dole postu

 7 
 : 29 Stycznia 2022 - 08:22:18  
Zaczęty przez teresa - Nowe: wysłane przez kumakWitam po dłuższej przerwie.

 Podoba mi się styl Pop-Art możemy określić jako “komiksowy” - graficzne formy, przedstawiony dominujący motyw, łączenia różnych technik malarskich. Ciekawe kompozycje i kolorystyka przyciągają oko, dlatego popularne są jako plakaty i obrazy Pop-Art jako zdjęcie na płótnie.

 8 
 : 11 Grudnia 2021 - 07:12:03  
Zaczęty przez KamilZ - Nowe: wysłane przez teresa
Kamilu, jestem pod ogromnym wrażeniem.  Podziwiam Twoją cierpliwość, wrażliwość i precyzję wykonania tych prac.
Pozdrawiam i życzę wiele sukcesów w tym co robisz. okok

 9 
 : 10 Grudnia 2021 - 15:53:16  
Zaczęty przez KamilZ - Nowe: wysłane przez KamilZ
"Gringo"


Wszystko plecione ręcznie. Obraz w którym chciałem podsumować swoje podróże po Boliwii.

Dodane: 10 Grudnia 2021 - 15:54:29
"Koncentracja"


Dodane: 10 Grudnia 2021 - 15:55:52
"Alchemia"

Dodane: 10 Grudnia 2021 - 15:58:30
"Daleko do domu"

Dodane: 10 Grudnia 2021 - 16:00:15
"Niezwyciężony"


 10 
 : 29 Lipca 2021 - 06:47:55  
Zaczęty przez adriannaa - Nowe: wysłane przez teresa


Już na samym wstępie, pomijając w tym momencie kwestie doboru odpowiedniej ramy, należy powiedzieć o tym, że sama czynność oprawy pasteli powinna być wykonywana z niezwykłą uwagą i do tego - w sposób bardzo przemyślany.
By oprawić pracę pastelową w ramy łącznie z szybą to należy na początek między powierzchnią szyby a powierzchnią obrazu umieścić passe-partout, które jest zapewne elementem dekoracyjnym, ale też pełni funkcję dodatkowo zabezpieczającą pracę malarską, jak również stanowi funkcję dystansu pomiędzy warstwą szkła a powierzchnią pracy.

Ważna uwaga dla oprawiających swoje dzieła w ramy.  Pod żadnym względem nie wolno podklejać pracy malarskiej do tylnej płyty ramy, ani też nie przymocowywać jej tam w żaden inny sposób, ponieważ wraz ze zmianami wilgotności powietrza, papier może zacząć nieodwracalnie zmieniać swoją strukturę, np. “falując” lub odginając się w niektórych miejscach.

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines
Google - ostatnia wizyta 29 Lipca 2022 - 20:12:44