Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
21 Kwiecień 2019 - 13:06:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:
 
   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
 1 
 : 01 Kwiecień 2019 - 16:32:32  
Zaczęty przez teresa - Nowe: wysłane przez teresa
Moja strona,

Historia obrazu "MALARSTWO"

warto założyć sobie bloog

 2 
 : 01 Kwiecień 2019 - 14:09:11  
Zaczęty przez teresa - Nowe: wysłane przez teresa

Lawendowy szał

Jeśli komuś nie ufasz, podaruj mu lawendę(akwarela 2019 r.)

 3 
 : 19 Marzec 2019 - 16:08:53  
Zaczęty przez teresa - Nowe: wysłane przez teresa
z ostatnich wiadomości
(z cyklu satyra polityczna,) 2019 r.


 4 
 : 24 Luty 2019 - 15:55:48  
Zaczęty przez teresa - Nowe: wysłane przez teresa

Z cyklu kwiaty w akwareli


1) Dzikie róże
2) Nasturcje
3) Koniczyna

akwarele 2019 r.


 5 
 : 25 Styczeń 2019 - 12:55:29  
Zaczęty przez teresa - Nowe: wysłane przez kumak
Moim zdaniem, (choć nie jestem malarzem), dobry malarz to taki, który maluje dobrze a czy ukończył Akademię Sztuk P. czy może inną szkołę to dla mnie i myślę, że wielu innych miłośników malarstwa to nie ma znaczenia. Natomiast ważne jest to, że ma talent i to co nim powoduje do tworzenia
Wielu mozna wyliczyć wielkich artystów malarzy samouków a te "święte dyplomy" są tylko dla tych, którzy pogardzają twórcami samoukami.
Nie jednokrotnie ci co są z dyplomami, tworzą wielką chałę a mało tego nie znają się na tworzeniu sztuki. Nie posiadają tego COŚ.. w sercu, w głowie, co prawdziwi artyści, twórcy.

 usmiech

 6 
 : 17 Styczeń 2019 - 18:44:28  
Zaczęty przez teresa - Nowe: wysłane przez KamilZ
Ciekawy temat.
Pytanie jest dobre ale do kogo jest kierowane? Albo inaczej. Kto ma prawo odpowiedzieć jaka jest prawda. Ci którzy kupują najwięcej sztuki? Specjaliści? Mistrzowie znani na świecie ze swoich dzieł? Czy może zwykli ludzie z ulicy którzy pierwszy raz widząc jakieś obrazy powiedzą "tak" lub "nie" i po tych ocenach zadecydujemy co jest lepsze?
Nikt i wszyscy mają rację.
Osobiście skłaniam się ku stwierdzeniu o tym, że jednak szkoła (każda szkoła publiczna) w polsce jednak nie wspiera kreatywności. Powiela się schematy i wymaga ich doskonałej znajomości. Sam kiedyś całkiem dobrze radziłem sobie z matematyką ale liczyłem całkowicie po swojemu bez ustalonych wzorców. Nauczyciele nie umieli odgadnąć w jaki sposób osiągam dobre wyniki nie posługując się ich metodami więc wpadli na inny pomysł. Nie uznawali mi moich prac i wpisując "1" do dziennika okazywali zrozumienie i współczucie mówiąc, że w następnej szkole doceni się mój sposób działania. Teraz jednak muszę robić tak jak mówi program bo inaczej nie zdam. Tak było w każdej szkole aż przez lata zapomniałem tego jak pojmowałem wtedy magię cyfr. Jeszcze tylko raz w życiu jeszcze miałem przeblysk takiego liczenia ale to inna opowieść ;)
Spotałem się z wieloma podobnymi sytuacjami u innych ludzi. Być może tak ukształtowany doświadczeniem o wiele bardziej widzę pewną powtarzalność u studentów malarstwa. Nie mają w sobie tego pierwotnego żywiołu choć na pewno o wiele łatwiej jest im zobrazować swoje wizje.
Na szczęście to tylko moja opinia. Tylko ja mogę stwierdzić czy coś mi się podoba czy nie. Tylko ja mogę być dumny z siebie, że robiąc swoje obrazy nie myślę o technikach nauczonych w szkolnych ławach czy tych od wielkich mistrzów. Mogę być sobą w najsurowszy z możliwych sposobów i podoba mi się takie wyrażanie siebie.
Gdy ktoś powie: "Lubię Twoje obrazy." To poczuję w tym momencie radość. Jeśli ktoś powie: "Nie lubię Twoich obrazów" to najwyżej przez moment będzie mi przykro. Nie ważne jednak co powie najpierw ktoś kto póżniej doda: "...ale nie jesteś po ASP". Wtedy będę traktował kogoś takiego podejrzewając, że albo nie wie co sam lubi albo jest już zaprogramowany na dzielenie ludzi po ich tytułach czy stopniach.
No i mając być szczerym przyznam, że jestem przekonany iż są ludzie bez żadnej szkoły którzy tworzą bardziej inspitujące dzieła od moich. Tak jak i są tacy którym mogę jedynie gratulować każdej nowej rzeczy jaką stworzą a właśnie są dumnymi absolwentami jakiejś uczelni. Najważniejsze jest to co sam odnajduje w swoich obrazach i co mi daje moja twórczość. A jeżeli może ona iść dalej w świat to jest to powód do czystej radości.

 7 
 : 13 Styczeń 2019 - 13:39:53  
Zaczęty przez Tolo - Nowe: wysłane przez Tolo
Dziękuję bardzo.

 8 
 : 12 Styczeń 2019 - 15:21:23  
Zaczęty przez Tolo - Nowe: wysłane przez teresa
Ok, można, powodzenia usmiech

ps. możesz założyć swoja galerię i podzielić się swoimi inspiracjami.
Wrzuć swoje prace i o ile będziesz miał jakieś pytania to  jesteśmy zawsze do dyspozycji.  tak

 9 
 : 07 Styczeń 2019 - 17:29:14  
Zaczęty przez Tolo - Nowe: wysłane przez Tolo
Dziękuję bardzo serdecznie, nie wiedziałem, że można kupić płótno w bloku. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. Papiery też wyprobuję.
Medium bardzo dobre. Zastanawiam się tylko czy medium z jednej firmy można mieszać z farbami innej. Jak uważacie?

 10 
 : 05 Styczeń 2019 - 06:45:55  
Zaczęty przez Tolo - Nowe: wysłane przez teresa
Witaj Tolo.
Co do malowania akrylami na papierze to możesz również wykorzystać podłoże z płótna malarskiego.
Też wykonane płótno w formie bloku, koszt nie duży bo chyba gdzieś w granicach 20 zł
Jest już gruntowane akrylem i gotowe do malowania. Kupisz w sklepach plastycznych. Sama tez go używałam do malowania, sprawdza się też w oleju.
Powodzenia w odkrywaniu technik malarskich.  okok

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines
Google - ostatnia wizyta Wczoraj o 23:52:53