Forum malarskie

GALERIE => GALERIE UŻYTKOWNIKÓW FORUM => Wątek zaczęty przez: naszkicowane_pl 27 Lipca 2019 - 14:14:24Tytuł: Obrazy malowane przez sztuczną inteligencję
Wiadomość wysłana przez: naszkicowane_pl 27 Lipca 2019 - 14:14:24
Dzień dobry,
W ostatnim czasie generuję obrazy przez algorytmy sztucznej inteligencji. Nie jestem malarzem/artystą i nie jestem w 100% pewny jakości malarskiej tych obrazów.
Prosiłbym o opinię, co Państwo sądzicie o tym. Każda będzie dla mnie bardzo cenna, nawet ta negatywna :)

naszkicowane . pl

Pozdrawiam


Tytuł: Odp: Obrazy malowane przez sztuczną inteligencję
Wiadomość wysłana przez: teresa 27 Lipca 2019 - 17:05:02
Sztuka komputerowa tworzona przez roboty czy algorytmy.
czy jest wartościowa czy bezwartościowa. Jest nic innego jak idealnie opanowana informatyka. W sztuce komputerowej jest wszystko oryginałem lub kopią.
Artyści zawsze wykorzystywali różne najnowocześniejsze narzędzia, które były istotą twórczości. Samą potrzebą tworzenia rządził i rządzi rynek sztuki. Rządzą prawa rynkowe czyli podaż i popyt a to co wyżej nakłada się na wartość artystyczną albo historyczną i trudno przewidzieć czy taka sztuka sztucznej inteligencji w przyszłości będzie doceniana i w jakim czasie. Moim zdaniem wartość obrazka komputerowego jest taka sama jak np. jakiegoś pliku  komputerowego, muzycznego  itp.
 Myślę, że CZAS taką wartość dzieła określi chemicznie
Faktem jest na dziś, że od paru lat wysokie ceny osiągają prace stworzone
koncepcją tworzenia dzieł sztuki przez algorytmy i przypadki systemów komputerowych.
Dziś dominuje sztuka tzw. nowoczesna, ale czy będzie ona oceniona w przyszłości historycznie, czy jej wartość będzie wysoka ?