Forum malarskie

Cafe => Na prawie każdy temat => Wątek zaczęty przez: aszurbanibal 10 Lipca 2014 - 11:10:44Tytuł: Jak zostać zawodowym malarzem?
Wiadomość wysłana przez: aszurbanibal 10 Lipca 2014 - 11:10:44
Na forum napewno są zawodowi malarze, tak więc chcę abyście wytłumaczyli mi jak trafic do klijenta, jak pozyskiwać zamówienia co zrobić aby galerie chciały przyjmować obrazy?


Tytuł: Odp: Jak zostać zawodowym malarzem?
Wiadomość wysłana przez: Towicz 10 Lipca 2014 - 12:10:16
Właśnie zrobiłeś pierwszy krok na drodze do zawodowego malarstwa. Skończ liceum i już będziesz krok dalej od wszystkich świetnie malujących amatorów, z którymi galerie sztuki w Polsce w ogóle nie chcą gadać. Nie szukaj klienta, raczej rób swoje i pozwól, żeby to Ciebie znalazł dobry marszand, który sprawi, że klienci będą się o Ciebie zabijać. Ode mnie  mała rada- rysuj, maluj dziesięć razy tyle, co Twoi koledzy z klasy. Bierz udział w konkursach i nie zrażaj się niepowodzeniami. Studiuj sztukę dalej i zostań artysta dyplomowanym. Układ sił w naszym kraju będzie Cię skutecznie chronił przed amatorską konkurencją. A jeśli zdarzy się, że masz prawdziwy talent...świat będzie należał do Ciebie. Trochę to może wyszło gorzko i zgryźliwie, ale tak to wygląda. Gratuluję i zazdroszczę. Chciałbym być na Twoim miejscu.


Tytuł: Odp: Jak zostać zawodowym malarzem?
Wiadomość wysłana przez: aszurbanibal 10 Lipca 2014 - 18:04:14
Dziękuje bardzo za odpowiedz, ale interesuje mnie to skąd brać modeli do pozowania. A czego konkretnie mi zazdrościsz?


Tytuł: Odp: Jak zostać zawodowym malarzem?
Wiadomość wysłana przez: Towicz 10 Lipca 2014 - 19:46:40
Próbuj zachęcić do roli modela kogo tylko możesz, rodzinę, przyjaciół, znajomych. Efekty sesji dawaj im w prezencie, bo to i tak do wywalenia.
Pytasz, czego Ci zazdroszczę? Chłopie, masz 17 lat i zaczynasz nowy rozdział.  Wszystko przed Tobą i wszystkiego możesz dokonać! To najpiękniejsze chwile w życiu. Wszystkiego najlepszego Ci życzę! :)


Tytuł: Odp: Jak zostać zawodowym malarzem?
Wiadomość wysłana przez: aszurbanibal 10 Lipca 2014 - 20:33:32
Dziękuje mam nadzieję że się spełni. Co do pracy malarza to jak w taki sposób zarabiać? Mam wiele wątpliwości dotyczycących strony fiansowej a w dodatku wszyscy mi to odradzają, choć ja nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż nauka w asp a potem zostanie malarzem?


Tytuł: Odp: Jak zostać zawodowym malarzem?
Wiadomość wysłana przez: wendipo 11 Lipca 2014 - 07:56:20
Aszurbanibal, ja szłam taką a nie inną drogą w życiu, nie zazdroszczę niczego, ale czasem troszkę żal, że już nie mogę cofnąć czasu. Nie rozumiem Twoich wątpliwości :bezradny: Czy Ty chcesz tylko zostać malarzem i dobrze zarabiać?  Jeśli malarstwo jest Twoją pasją, to skąd takie myśli?. Tak jak pisze Towicz, rysuj, maluj, szkol się, rób to coraz lepiej...........a klienci Cię znajdą i znajdą się profity.......i odradzającym dasz prztyczka w nos. To wszystko jest w Tobie, i jeśli nie zrazisz się małymi niepowodzeniami (każdy w swoim życiu ma takie chwile) osiągniesz sukces, tylko WIĘCEJ WIARY W SIEBIE I W TO CO ROBISZ. Nie zaczynaj swojej drogi od rozmyślania, o tym ile zarobisz, bo nie tędy droga do sukcesu. Ja również życzę Ci z całego serca powodzenia :tak: :tak: :tak:


Tytuł: Odp: Jak zostać zawodowym malarzem?
Wiadomość wysłana przez: aszurbanibal 11 Lipca 2014 - 14:55:38
Nie chodzi mi tylko o pienądze, chc ę tworzyć ale jak wszysxy wemy pieniądze są ważne.


Tytuł: Odp: Jak zostać zawodowym malarzem?
Wiadomość wysłana przez: Towicz 11 Lipca 2014 - 21:01:53
No tak, chyba rozumiem Twoją sytuację- WSZYSCY CI TO ODRADZAJĄ! Z TEGO NIE WYŻYJESZ!- zgadza się? Bliscy Ci ludzie po prostu troszczą się o Ciebie i woleliby żebyś wybrał mniej ryzykowną, ich zdaniem, karierę. W sztuce nie jest łatwo, musisz bardzo ciężko pracować, więcej niż inni, którzy nie są może wystarczająco zdeterminowani, dobrze też, jeśli masz prawdziwy talent, chociaż nawet on często nie wystarcza. Jeszcze ważniejsze są : kreatywność, odwaga i szczęście. Ale na pierwszym miejscu musi być sztuka. Jeśli będziesz dobry, sukces przyjdzie sam. Mówienie o pieniądzach w tej chwili, to tak, jakby uczeń 1 klasy mat-fiz chciał już zarabiać na budowaniu mostów. Licealiści na ogół nie pracują i nie zarabiają, prawda? A kiedy trafisz na ASP, sam zobaczysz, ile możliwości zacznie się przed Tobą otwierać.


Tytuł: Odp: Jak zostać zawodowym malarzem?
Wiadomość wysłana przez: aszurbanibal 13 Lipca 2014 - 12:05:50
Tak dokładnie o to chodzi,a do tego dochodząmje własne obawy z tym związane.


Tytuł: Odp: Jak zostać zawodowym malarzem?
Wiadomość wysłana przez: kumak 12 Października 2014 - 12:32:34
Pewnie dużo malować i starać się samemu ze swoimi dziełami wyjść do klienta.
Wystawy, wernisaże nawet targi są przyzwoitymi rekomendacjami dla malarstwa artystycznego jak i dla wielu dziedzin sztuk.


Tytuł: Odp: Jak zostać zawodowym malarzem?
Wiadomość wysłana przez: Hergon_pl 14 Października 2014 - 15:14:00
W tej branży każdy szczegół ma wrażenie i sprzedaż na własną rękę to tylko jeden z wielu kroków jakie trzeba poczynić,stopniowo też zyskujesz kontakty,warto bywać nawet na zewnętrznym wernisażach i uczyć się,zdobywać doświadczenie także to międzyludzkie. Pasja nie zawsze wiąże się z dużymi pieniędzmi.