Forum malarskie

Cafe => Na prawie każdy temat => Wątek zaczęty przez: Gruszka 20 Lipca 2012 - 22:26:58Tytuł: Jak wysyłacie obrazy??
Wiadomość wysłana przez: Gruszka 20 Lipca 2012 - 22:26:58
Wysyłka obrazu to jakas trauma...

obraz 60x80 w opakowaniu ciut większym przekracza Gabaryt B w paczkach pocztowych Poczty Polskiej.
U kurierów - przynajmniej kilku, których sprawdziłam - również., a jesli nawet nie przekracza - to znowu cena przekracza wartość mojej całej transakcji...

Oczywiście zabrałam się za wysyłkę w piątek wieczór, więc jestem sama sobie winna - ale czuję, że w sobotę nie będzie to łatwiejsze...

czym wysyłacie kupione przez kogoś obrazy?


Tytuł: Odp: Jak wysyłacie obrazy??
Wiadomość wysłana przez: know1126 22 Lipca 2012 - 10:43:19
Ja wysyłałem pocztą, z kurierami nie miałem do czynienia jeszcze, sam nie wiem czemu, moze dlatego ze czasem trzeba sie rejestrować, jakies formularze wypelniac, czy cos, zalezy chyba od kuriera , ale na poczte ide i wysyłam i juz. Oczywiscie opinie o poczcie są zawsze gorsze od większości kurierów no ale...

Co do gabarytu to oczywiście masz racje koleżanko, na to nic sie nie poradzi.
W każdym razie jak coś sprzedałem na Allegrze to za przesyłkę płaci kupujący, ew czasem ja troche dokładałem jesli źle oszacowałem koszty. No i taki obraz na rogach zawsze owijałem folią bąbelkową a potem w tekture i do okoła taśmą klejącą. Jak ktoś sobie życzy to można dodać >OSTROŻNIE< albo jako przesyłke wartościową, ale to juz zalezy od wartości naszego dzieła.

Gruszko - nadejdzie taki czas, że Twoje dzieła będą tyle warte, że bedziesz je wysyłać za darmo, lub sprzedawać "na pniu", od ręki  :3m_sie_:


Tytuł: Odp: Jak wysyłacie obrazy??
Wiadomość wysłana przez: teresa 22 Lipca 2012 - 13:36:25
Ja wysyłam zawsze i nigdy się nie zawiodłam paczką pocztową priorytetową,
Koszt wysyłek też nie jest duży- zależny od wagi przesyłki. Bezpieczne dostawy.
Ale jeśli klient płaci za wysyłkę to wtedy nie ma żadnego problemu finansowego.

(http://img805.imageshack.us/img805/4163/pocztapolska738x50wizer.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/805/pocztapolska738x50wizer.jpg/)

niżej link do;
Poczta Polska (http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=DlaFirmy&DF=PaczkiKraj[url=)
Na stronie znajdziesz cenniki różnych dostaw - ja osobiście polecam,  innym dostawcom jakoś nie wierzę.Tytuł: Odp: Jak wysyłacie obrazy??
Wiadomość wysłana przez: Gruszka 29 Lipca 2012 - 16:41:32
Hej,

ostatecznie tez wysłałam obraz pocztą - paczką wielkogabarytową :) za naprawdę przyzwoite pieniądze. Obraz dotarł na czas i nawet już pozytywny komentarz się pojawił, więc "akcję" uważam za zakończoną z sukcesem :D

ale na przyszłość - wybadałam tych kurierów - i jesli tylko ktoś mieszka w mieście (bo ja spory kawał za) - to planując wysyłkę na kolejny dzień (w tym samym dniu to raczej marne szanse) można wysłać bez większych problemów. Tyle, że trzeba to zrobić za pośrednictwem stron "zbiorowych" kurierskich, a nie konkretnej firmy - bo zazwyczaj albo nie obsługują osób prywatnych (tylko firmy), a nawet jeśli obsługją - to tak jak napisałeś Know, trzeba się zarejestrowac i takie tam - a cena jest też taka sobie.

Natomiast na stronie "zbiorowej" wpisuje się cechy paczki i dostaje wynik w postaci najtańszego kuriera - i można albo samemu zawieźć do punktu, albo umówic się na odbiór z domu. Ceny były zbliżone do poczty - w tym wariancie. Czyli naprawdę tanio. Taka strona zbiorowa to np.  kurjerzy.pl


Tytuł: Odp: Jak wysyłacie obrazy??
Wiadomość wysłana przez: wendipo 29 Lipca 2012 - 19:28:40
Ja właśnie też korzystam ze strony kurierzy.pl, wychodzi taniej niż bym bezpośrednio u kuriera zamawiała, nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale się dzieje. Jednak kurierem wysyłam tylko wtedy kiedy mam więcej prac, lub format większy, bo w innych przypadkach wysyłam pocztą, na szczególnych i jak do tej pory (a sporo już wysyłałam) nie miałam żadnych przygód, poza jednym wyjątkiem. Wysłałam normalną paczkę, żeby taniej było (to był pastel w passe partout)...........paczka dotarła połamana na pół, bo listonosz się uparł, żeby do torby to wsadzić :stres:..........no i żeby klientki nie zniechęcić, musiałam nowy namalować......więc zarobiłam :rotfl: 0. Dlatego przestrzegam, że lepiej dołożyć (ja albo wliczam w koszty, albo piszę, że koszt przesyłki pokrywa kupujący) i mieć pewność, że dotrze w całości. Z obrazami olejnymi jest łatwiej, na pół nie złoży, hihihi.


Tytuł: Odp: Jak wysyłacie obrazy??
Wiadomość wysłana przez: gardenia 29 Lipca 2012 - 19:33:43
Ja z kolei obrazy wysyłam mailem ewentualnie mmsem.


Tytuł: Odp: Jak wysyłacie obrazy??
Wiadomość wysłana przez: wendipo 29 Lipca 2012 - 19:36:05
 :haha:.............chyba nie rozumiem :bezradny:


Tytuł: Odp: Jak wysyłacie obrazy??
Wiadomość wysłana przez: nokia75 29 Lipca 2012 - 20:03:40
eheheh dobre , widocznie Gardenia tak wysyła :oczko: a kupiec sobie to musi skopiować ehe  :rotfl:


Tytuł: Odp: Jak wysyłacie obrazy??
Wiadomość wysłana przez: Gruszka 29 Lipca 2012 - 20:49:07
Pokazuję i objaśniam :) specjalnie dla Gardenii :)

wymiary paczki w kurierów nie mogą przekroczyć 3 metrów - licząc obwód paczki plus najdłuższy bok.

Stąd cała zagwozdka - wysyłałam 60x80, który wraz z opakowaniem miał 2,76 m. Kilkanascie centymetrów większy obraz i żaden kurier nie przyjmie do wysłania. I wtedy już chyba faktycznie trzeba smsem...


Tytuł: Odp: Jak wysyłacie obrazy??
Wiadomość wysłana przez: wendipo 29 Lipca 2012 - 21:25:11
Oj, chyba czegoś nie rozumiem............znowu, hihi. Wysyłałam obraz 90/140, kurierem. W opakowaniu było jeszcze ciut więcej, i nie było żadnego problemu, żadnego :tak:


Tytuł: Odp: Jak wysyłacie obrazy??
Wiadomość wysłana przez: Zibelius 29 Sierpnia 2012 - 10:45:04
Witam.Ja staram się w miarę możliwości wysyłać autobusami PKS.Kierowcy płacę i wkłada mi do bagażnika tam gdzie nie ma toreb podróżnych.Mam szczęście że mieszkam w mieście gdzie jest dużo połączeń po Polsce i nie tylko.Sprawdzony dla mnie jest też POCZTEX.


Tytuł: Odp: Jak wysyłacie obrazy??
Wiadomość wysłana przez: Hergon_pl 03 Grudnia 2013 - 09:14:28
Ja bardzo często zamawiam kuriera- może i to ciut droższa opcja,ale za to mam pewność,że obraz bezpiecznie trafi na miejsce. daje też adnotację,że zawartość przesyłki jest bardzo delikatna oraz w razie potrzeby dodatkowo go ubezpieczam na czas transportu.