Forum malarskie

Cafe => Na prawie każdy temat => Wątek zaczęty przez: Stopa 29 Lutego 2012 - 12:29:05Tytuł: Traktat o manekinach
Wiadomość wysłana przez: Stopa 29 Lutego 2012 - 12:29:05
 Mam zaszczyt zaprosić na wystawę której jestem organizatorem wespół z Talatem Darvinoğlu
Poniżej zamieszczam opis wystawy, powstała ona między innymi z okazji przypadającej na ten
rok 120 rocznicy urodzin i 70 rocznicy śmierci Brunona Shulza, jemu też jest poświęcona.


http://www.facebook.com/events/281835941885161/

(http://img806.imageshack.us/img806/1058/plakatxi.jpg)

   
„Zbyt długo żyliśmy pod terrorem niedościgłej doskonałości Demiurga. Zbyt długo doskonałość jego tworu paraliżowała naszą własną twórczość. Nie chcemy z nim konkurować. Nie mamy ambicji mu dorównać. Chcemy być twórcami we własnej, niższej sferze, pragniemy dla siebie twórczości, pragniemy rozkoszy twórczej, pragniemy - jednym słowem - demiurgii.” Cytatem ze „Sklepów Cynamonowych” Brunona Schulza pragniemy rozpocząć wystawę, jak i naprowadzić widza na właściwy tor pojmowania poszczególnych obrazów. Z tą jedynie różnicą wobec Schulzowskiej diatryby, że stawiając własne manekiny, nie tworzymy ich od podstaw, a obudowujemy je jedynie formą w najbardziej dla człowieczeństwa charakterystyczne atrybuty.


Wystawa "Traktat o manekinach" powstała z chęci zwrócenia uwagi na kondycję człowieka i jego ingrediencje psychologiczne nań się składających. Co w efekcie daje retrospektywny przegląd doświadczeń społecznych, w oparciu o przeżycia każdego z uczestników.

Wystawa ma na celu ukazanie i skłonienie do przemyśleń nad tymi "problemami". Z racji, że każdy z plastyków bezwstydnie urzeczywistnia własne doświadczenia, mamy nadzieje, że tym posunięciem, widz tym bardziej będzie skłonny do przemyślenia, choćby nad własnym ego.- Karolina Romańska
- Magdalena Rechłowicz
- Piotr Kolanko
- Piotr Mosur
- Talat Darvinoğlu