Forum malarskie

GALERIE => GALERIE UŻYTKOWNIKÓW FORUM => Wątek zaczęty przez: El 16 Grudzień 2009 - 03:10:27Tytuł: El
Wiadomość wysłana przez: El 16 Grudzień 2009 - 03:10:27
na początek wstawię moje wczesne prace.
Pędzle wówczas wydawały mi się kompletnie bezużyteczne i w pewnym sensie "zniewieściałe", więc trzymałam się od nich z daleka. Teraz mnie to trochę śmieszy ale wymyśliłam sobie wtedy, że "pragnę bezpośredniego kontaktu z materią malarską" - wywodem tym, tłumaczę się ze stylu prac, który jest wynikiem jedynie wąskiego zakresu możliwości moich połamanych paznokci, nie zaś wyuzdaną manierą. To tak w kwestii techniki.
A gryzących komentarzy się oczywiście nie boję.

1.autoportret (akryle, karton, 100x70)
(http://elizamachowska.com/obrazy/1.jpg)

2. bez tytułu (akryle, karton, 100x70)
(http://elizamachowska.com/obrazy/5.jpg)

3. bez tytułu (akryle na płótnie, 100x70)
(http://elizamachowska.com/obrazy/2.jpg)


Tytuł: Odp: El
Wiadomość wysłana przez: infrawizjer 16 Grudzień 2009 - 14:16:54
witaj. Podoba mi się twoje myślenie , obrazy wyrażają wewnętrzne napięcia , 1 podoba mi się najbardziej , deformacja duży kontrast pomagający w określeniu rozmazanej formy , ma to ciekawy oddźwięk .2 bardzo dobra kolorystyka i kompozycja, układ z dominantą każe wędrować naszym oczom od jej detalu  przez okolice ganitali aż po kucająca osobę .3w sumie też mi się podoba , nawet maniera mi nie przeszkadza co mnie dziwi , zerknąłem też na stronę idzie to w fajnym kierunku , choc stąpasz po cienkim lodzie nie przesadź z symbolami i treścią , łatwo popaść w kicz , a na razie jesteś bardzo świeża .


Tytuł: Odp: El
Wiadomość wysłana przez: kratke 16 Grudzień 2009 - 14:21:16
Nie umiem gryźć :bezradny:

Podoba mi się opis prac, szczery i "na wprost". Bezpośredni kontakt z materia malarską jest ok i... cieszy. Tyle że brudzi :oczko:

Obrazy do mnie trafiają. Zawsze szukam w malarstwie "czegoś", szukam kontekstu. Odbiór pierwszej pracy jest dla mnie przez to zmieniony tytułem. Autoportret odważny i mocny, zupełnie inne podejście, "nietwarzowe", lecz cielesne. Ten obraz, jak i pozostałe kojarzy mi się z Jamesem Ensorem, w tym pierwszym twarz=maska, co jest o tyle ciekawe że (uwaga, będę ryzykownie interpretował:)) w autoportrecie jest to nałożenie maski przed samą sobą, próba poznania siebie przez ciało, odważne przyznanie się do nieznajomości samej siebie, do szukanie tożsamości. Dla mnie świetna, mocna praca. Choć moja interpretacja wątpliwa;)
Trzeci trafia do mnie kolorem, dobre te czerwienie, świetnie rzucone, znowu Ensor. Brak tytułu poza auto niepokoi, ale jest chyba dobry, pozwala szukać, interpretować po swojemu. Szczególnie w trzecim jest to dobre, bo w sumie... scena niemalże banalna. Ale w tym wykonaniu, niepokoju, kolorze, nabiera wieloznaczności. I dobrze. Jestem przeciwnikiem interpretacji "jak Autor(ka) chce":)
A nad drugim może jeszcze pomyślę. Jak coś mniej lub bardziej z sensem wymyślę - dam znać;)


Tytuł: Odp: El
Wiadomość wysłana przez: Stopa 16 Grudzień 2009 - 14:50:15
 Podoba mi się ekspresywność w dążeniu do oddania charekteru tematu podkreślana przez ograniczoną palete barw,
do tego każdy obraz ma swoje niepowtarzalne akcenty kolorystyczne niczym Breuglowskie przedstawienia
   
Drugi obraz jak dla mnei jest najlepszy, bardzo malarski i wymowny
Ale autoportet także jest bardzo dobry, odważny przede wszystkim przemawia "bezsilnością"
Trzecia praca kojaży mi się znowuż z ikonograficznym motywem "Nie rozpaczaj po mnie matko" odpowiednikiem zachodniochrześcijańskiej piety, fajne rzeczy się dzieją w momencie zmieszania szarosci wpadajacej w niebieski z zółcią, nie zabardzo pasuje mi ta ostra czerwień troche bym ja zgasił ale ogólnie może być.


Teraz mnie to trochę śmieszy ale wymyśliłam sobie wtedy, że "pragnę bezpośredniego kontaktu z materią malarską"


Nic śmiesznego  :nonono: Turnen w swoich apokaliptyczno marynistycznych wizjach także nie zawsze używał pędzla, z korzyścią dla pięknych fakturalnych ujęć. Bo nie narzędzie się liczy lecz wyraz przez nie uzyskany. Dobre kierunki obierasz  :okok:


Tytuł: Odp: El
Wiadomość wysłana przez: dalbert 16 Grudzień 2009 - 22:32:06
Odjęło mi mowę... El, jestem pod wrażeniem!