Forum malarskie

GALERIE => GALERIE UŻYTKOWNIKÓW FORUM => Wątek zaczęty przez: lestat 05 Października 2009 - 22:45:06Tytuł: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 05 Października 2009 - 22:45:06
Obraz nr 1.
Witam wszystkich serdecznie, jestem nowy na tym forum.

(http://img230.imageshack.us/img230/3401/obrazglowny.jpg) (http://img230.imageshack.us/i/obrazglowny.jpg/)


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: teresa 06 Października 2009 - 04:54:47
Pięknie,  ale może jakiś mały opis tej pracy ? jaka technika malowania ? na czym malowany jest ten obraz nr.1 ?
Trudno cokolwiek powiedzieć tylko na podstawie stwierdzenia, że to obraz.
Mam wrażenie, zastosowania filtra, a może się mylę  :mysl: (cała tonacja barwna, światło,  nieskazitelnie równa),  wieszaczek w tle, jakaś oprawa ?
szczególnie mnie interesuje sygnatura, po prawej stronie, możesz coś napisać na jej temat ? podpisujesz się znakami ?


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: sert 06 Października 2009 - 07:35:59
Dla mnie bomba :okok: Również z przyjemnością poznałbym szczegóły dotyczące pracy.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: infrawizjer 06 Października 2009 - 09:30:42
włosy sknocone, kompozycja też   w skali o 1 do 6 .3


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: Stopa 06 Października 2009 - 09:41:34
Włosy i paznokcie. Kolory mało zróżnicowane ale i tak ciekawe.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: infrawizjer 06 Października 2009 - 09:50:36
paznokcie i dłonie dokładnie ... razi bardzo ...


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: sert 06 Października 2009 - 10:43:05
Kompozycja sknocona? Centralny kadr? A jaka miała by być w tym konkretnym przypadku. Uważam, że jak najbardziej trafiona (jakaś dziwna mania ucieczki od kadrów centralnych niekiedy bardzo wskazanych).  Dłonie rzeczywiście do poprawki, sprawiają wrażenie "wystruganych" i rażą wobec fotorealistycznej reszty. Paznokcie? Co Wam nie odpowiada i tak bardzo razi? Kolor czy kształt? Bo mnie ani jedno ani drugie - pomijam dłonie jako całość. Biorąc zaś pod uwagę monochromatyczną manierę pracy i zakładając, że dziewczyna miała paznokcie pomalowane na czerwono to jakie mają tu być, pastelowo jasne?


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: infrawizjer 06 Października 2009 - 11:12:10
jak podoba ci się duża wrecz ogromna plama włosów centralnym kadrze to gratuluje wyczucia .Paznokcie nie maja być dominantą tyle .
a pozatym ta kompozycja lekko schodzi w prawo dla mnie nie jest ani centralna ani symetryczna jest zła .Malarstwo tym różni sie od malarstwa ze dostosowuje świat do pewnych subiektywnych walorów estetycznych


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: sert 06 Października 2009 - 11:57:10
Widzisz, w moim przypadku ani włosy ani paznokcie nie były elementami, które natychmiast zwróciły uwagę. Nie stanowiły więc czegoś co dominuje i razi. Nie stanowią i teraz mimo Waszych uwag. Draperia była tym, co mnie natychmiast "pochłonęło". Jej delikatność, błyszcząca powierzchnia, sposób jej namalowania przy ciekawym światłocieniu. Włosy, paznokcie to drugi, mniej liczący się akcent. Jedynie dłonie nie pasowały mi i nie pasują do całości.
A siła waloru uzależniona jest niekiedy od koloru w naturze i to akurat w tej pracy mi pasuje.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: teresa 06 Października 2009 - 14:15:47
a mnie jednak cały czas intryguje ta   "(cała tonacja barwna, światło,  nieskazitelnie równa)"
czy was to nie zainteresowało? i chciałabym się dowiedzieć jak to możliwe, czy możliwe takie wykonanie ręcznie pędzlem? Jeśli tak, to jestem straszne do tyłu z techniką malowania. No ale jeszcze dalej nic nie wiemy co nieco o tej pracy, może jak autor się pojawi to nam wyjaśni parę szczegółów, co do tego obrazu. :mysl:


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: infrawizjer 06 Października 2009 - 14:19:42
to jest banalnie proste tereso

sert skoro taka twoja estetyka to ok


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: teresa 06 Października 2009 - 14:21:53
infrawizjer,
może jakaś instrukcja, podpowiedź ? jeśli to jest proste. :)


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: infrawizjer 06 Października 2009 - 14:51:04
ale na co tu instrukcja wyciskasz trzy farbki niebieski pruski karmin biały i jedziesz


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 06 Października 2009 - 16:40:00
Witam,
Dzięki za wszystkie oceny.
A więc tak: jest to olej-płótno, nie oprawiony. Zdjęcie oddaje w w dużym stopniu rzeczywiste kolory, nie ma tam przesłony fotograficznej itp. Infrawizjer w zasadzie celnie opisałeś kolory jakimi się tutaj posłużyłem, wiadomo, dodałem jeszcze czerń. Moim celem było namalowanie obrazu w odpowiednich walorach, które miały oddać zamierzony przeze mnie klimat. Obraz w zależności od oświetlenia, miał wpadać trochę w niebieski a trochę w szary.
Co do wad obrazu, jestem świadomy sknoconych włosów, dłoni i faktycznie, kompozycja nie jest symetryczna. W tym przypadku brak symetrii jest może być wadą. Czasem jak patrzę, to również w pewnych miejscach nie podoba mi się tkanina, która nie została poprawnie uchwycona. Obraz nie miał być odbiciem rzeczywistości, zwłaszcza jeśli chodzi o kolory. Nie chciałem namalować obrazu z pełnym wachlarzem kolorów lub czarno-biały. Kolorami chciałem trochę się pobawić i zaintrygować.
Wymazałem podpis, gdyż było tam wykaligrafowane moje nazwisko, a ja wolę jednak być na razie anonimowy:).
Aha, co do włosów, miały mieć gruba fakturę i niemal wychodzić z obrazu, ale wyszło jak wyszło.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 09 Października 2009 - 20:47:43
Teraz szkice w ołówku.

1. Studium ręki.

(http://img82.imageshack.us/img82/8749/dscf2932.th.jpg) (http://img82.imageshack.us/i/dscf2932.jpg/)

2. Studium stopy.

(http://img82.imageshack.us/img82/6150/dscf2933.th.jpg) (http://img82.imageshack.us/i/dscf2933.jpg/)

3. Akt-postać-pastele suche, tło trochę fantazyjne, nie do końca udane, ale chodzi głównie o postać. Odbłysk lampy aparatu w antyramie, nie mogłem drugiego zdjęcia zrobić, bo baterie padły;)

(http://img82.imageshack.us/img82/2706/dscf2942.th.jpg) (http://img82.imageshack.us/i/dscf2942.jpg/)

4. Buty

(http://img257.imageshack.us/img257/6628/dscf2934z.th.jpg) (http://img257.imageshack.us/i/dscf2934z.jpg/)

5. Widok. I tu musiałem trochę ciemniejszy zrobić, bo błysk lampy za bardzo rozjaśnił szkic, a bez niej mało byłoby widać.  W zasadzie najlepiej zdjęcia robić w dzień, no ale trudno. Wiem, że drzewo mi się nie udało i tu pytanie, jak narysować dobrze drzewo w prosty sposób, stosując np. jakieś triki?

(http://img399.imageshack.us/img399/8784/dscf2939.th.jpg) (http://img399.imageshack.us/i/dscf2939.jpg/)Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 12 Października 2009 - 21:51:56
Widzę zero reakcji na szkice;) Ok, wiec w przyszłości jakiś obraz umieszczę.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: Paveletz 13 Października 2009 - 09:37:01
Lestat, to nie działa tak: Ty wrzucasz pracę, a my wręcz „zabijamy się” by jak najszybciej ją skomentować. Uczciwy komentarz wymaga sporo zastanowienia, wręcz „pracy” - chyba że chciałbyś pod swoimi pracami widzieć nic nie wnoszące teksty typu „Och jak pięknie!”. Pamiętaj, że nawet brak komentarza jest też w pewien sposób komentarzem –  akurat w Twoim przypadku – o pozytywnym wydźwięku.
Ok. to „po komentuję”:

Praca 1, studium ręki. Nie wiem czy malowałeś z natury, czy z fotografii niemniej poradziłeś sobie z wrednym skrótem perspektywicznym. Sądząc po długości palców, jest to chyba dłoń pianisty - mz. coś tu trochę poleciała anatomia. Wzdłuż przedramienia widoczna jest bardzo ostra krawędź cienia która z jednej strony wygląda trochę nienaturalnie, a z drugiej nadaje twardy „męski” trochę „socrealistyczny” charter  namalowanemu obiektowi. Generalnie, nieźle.

Praca 2, studium stopy. Tu trochę gorzej wyszedł skrót perspektywy – coś niepojętego dzieje się z kostką i nogą (a może kolanem?).  Całkiem ładnie wypracowane ścięgna i żyły na samej stopie trochę nie pasują do stanowiącej jedną wielką białą plamę reszty pracy.

Praca 3, Akt-postać-pastela. Anatomii nie będę komentować, bo sam wiesz co jest nie tak. Zastosowałeś dobre, sprawdzone zestawienie barw ciepłych i zimnych, od strony kolorystycznej praca więc jest jak najbardziej poprawna. Trochę nietrafiona jest centralna kompozycja tej pracy, która pozostawia olbrzymią przestrzeń papieru na której „nic się nie dzieje”. Co do fotografowania pasteli pod szkłem, książki można by pisać – bez filtrów polaryzacyjnych ani rusz.

Praca 4, Buty. Bardzo w porządku ale i ze względu na temat, też bardzo „szkolnie”. Niektóre elementy są dokładnie wypracowane, niektóre ledwie naszkicowane. Mimo,że kreska którą malujesz jest strasznie „dzika” (kierunek, siła, gęstość) i nieprzewidywalna, efekt błyszczącej skóry udało Ci się uzyskać, lub przynajmniej dobrze zasugerować.

Praca 5, Widok. Ciężko coś na tej fotografii zobaczyć, ale budek narysowałeś chyba dość poprawnie. Trochę „łamie” Ci się w nim na wysokości drzewa krawędź dachu. Co do drzewa, to przede wszystkim zastosowałeś zbyt duże i jednolite plamy malując listowie - drzewo jest na pierwszym planie i powinno być widać niemal każdy detal jego korony. Zróżnicowanie listowia bez stosowania wielu barw jest dość trudne, ale możliwe – wystarczy malować choćby tylko dwa „typy” liści tj. wypełnione kreską „czarne” (w głębokim cieniu) i „białe” zaznaczone tylko krawędzią (w mocnym świetle). Manipulując dodatkowo ich wielkością, można uzyskać dość przekonywujący efekt trójwymiarowości oświetlonej korony.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 13 Października 2009 - 15:30:54
Dzięki wielkie za bardzo fachową odpowiedź. Czekałem kilka dni, a zależało mi głównie na tym drzewie i bardzo mi pomogłeś w tej kwestii. Wszystko jest rysowane z natury, oprócz pasteli. Dłoń pianisty to moja :). Przeanalizowałem rysunki pod kontem uwag i zgadzam się z Twoimi uwagami. często jest tak, że wiem, że coś jest nie tak, ale czasem naciągam pewne fakty, mówiąc, że w sumie może być. Co do dłoni byłem trochę zaskoczony. Natomiast jeśli chodzi o anatomię, to właśnie mam zamiar dokładnie przestudiować ją pod kątem sztuki.


Tytuł: Respite-nowy obraz-olej
Wiadomość wysłana przez: lestat 15 Kwietnia 2013 - 20:42:18
Lubię malować farbami olejnymi. Podaję więc najnowszy obraz

(http://img706.imageshack.us/img706/8458/obraz1uu.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/706/obraz1uu.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Obraz 70cmx90cm, płótno, olej, jeszcze nie werniksowany-schnie.
I link do facebooka, w którym są moje prace udane i mniej udane, jak też szkice:

https://www.facebook.com/pages/SYGart/314300978667594?ref=tn_tnmn

Chciałbym założyć tutaj galerie, ale dawno dawno temu coś tutaj pisałem, więc chyba będę musiał bardziej się teraz udzielać.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.


Tytuł: Odp: Respite-nowy obraz-olej
Wiadomość wysłana przez: teresa 16 Kwietnia 2013 - 04:50:11
lestat;
Cytuj
Chciałbym założyć tutaj galerie, ale dawno dawno temu coś tutaj pisałem,
No tak, założyłeś galerię "LESTAT" w 2009 roku w październiku. Wrzuciłeś parę rysunków i
jeden bardzo ładny obraz - (dziewczynę) i na tym koniec. Szkoda bo przez ten czas mogliśmy sporo
podyskutować nad Twoimi pracami. Mam nadzieję, że teraz nie obędzie się tylko na linku facebooku.

Niżej bardzo ładna praca :tak:Tytuł: Odp: Respite-nowy obraz-olej
Wiadomość wysłana przez: wendipo 16 Kwietnia 2013 - 10:38:52
Bardzo ciekawa praca i świetnie wykonana :tak:. Szkoda , że tylko jedna...........a do pozostałych link. Ja np nie jestem na Facebooku :bezradny:


Tytuł: Odp: Respite-nowy obraz-olej
Wiadomość wysłana przez: Cichy 16 Kwietnia 2013 - 14:46:44
Witaj.Chciałym zauważyć jedną rzecz ,która psuje mi odbiór pracy.
Posadzka ułożna w szachownicę wg mnie jest niedopracowana.
O ile pierwsze 3 rzędy są jszcze od biedy do przyjęcia ,to w następnych widać dużo błędów.W przypadku mocno wykontrastowanej "szachownicy" musi byś ona wytrasowana i namalowana wręcz IDEALNIE w tego typu obrazach.
Ten źle dopracowany element podważa "wiarygodność" całej kompozycjii.Ja sobie zadaję pytanie czy malarz,który "rozłożył" się na "prostej" posadzce nie ukrywa przede mną innych błędów.I oczywiście je znajduję - dwie różne dłonie , nieprzekonująca linia "zamglonego horyzontu" itp.
Nie chcę bez sensu krytykować Twojego obrazu ,być może czepiam się detali ,pewno jestem "lekko stuknięty" jeżeli chodzi o szczegóły.
Jednak widziałem "tego typu" obrazy ,które potrafiły mnie zachwycić perfekcją wykonania.
Doceniam Twój niewątpliwy talent, ale na dzień dzisiejszy Ten obraz bardziej mi przypomina np. plakat filmowy.


Tytuł: Odp: Respite-nowy obraz-olej
Wiadomość wysłana przez: lestat 16 Kwietnia 2013 - 19:54:51
Każda uwaga jest cenna.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 16 Kwietnia 2013 - 20:32:25
Kontynuacja po przerwie. Pastel:

(http://img208.imageshack.us/img208/2204/portretzramk.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/208/portretzramk.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Ołówek:

(http://img23.imageshack.us/img23/7718/szkicb.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/23/szkicb.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 17 Sierpnia 2013 - 12:26:00
Nowy obraz-Silence
(http://i52.tinypic.com/fro6t.jpg)
przez administrację forum za przekaz,  kolorystykę i wykonanie.
(http://img51.imageshack.us/img51/1372/0dew.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/51/0dew.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 20 Sierpnia 2013 - 21:56:51
Czy znacie może jakiś fora malarskie zagraniczne?


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: teresa 21 Sierpnia 2013 - 04:58:37
Silence - cudowna woalka jak również całość obrazu.ps.
Czy na zagranicznych forach jest lepiej? tz. może lepsi fachowcy w branży malarskiej?
Ciekawostką jest, że bardzo często na nasze forum wchodzą goście właśnie z zagranicy.  :tak: z
Danii, Włoch, Czech, Rosji, Litwy, Islandii, Irlandii, Portugalii, Hiszpanii i jeszcze z innych - a nawet wchodzą na nasze forum goście z Afryki.Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 21 Sierpnia 2013 - 06:18:39
Czysta ciekawość. Fajnie czasem zobaczyć jak jest gdzie indziej np. na anglojęzycznych forach, duże doświadczenie z całego świata. Sztuka na "zachodzie" jest bardziej ceniona niż w Polsce. Łatwiej można sprzedać obraz lub kupić coś ciekawego.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: espero 21 Sierpnia 2013 - 08:44:18
Zagraniczne fora nie są ani lepsze, ani gorsze, ale tak jak ludzie zza granicy zaglądają tutaj, tak i my zaglądamy tam. Właśnie z czystej ciekawości. Ja np. szukałem informacji o akwareli, o które w Polsce ciężko. Za granicą jednak, szczególnie w Wielkiej Brytanii i w Stanach, ale też w Niemczech i innych krajach malarstwo akwarelowe (a przynajmniej tak mi się wydaje z tego co obserwuję) jest o wiele bardziej rozwinięte i doceniane. Można też podpatrzyć jak inni malują, podpatrzyć jakieś techniki, ciekawostki. Warto czasem poszperać.
Jedno z większych jakie znalazłem, bardzo rozbudowane z ponad 420 tysiącami członków i ponad 10 milionami postów to forum.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 24 Sierpnia 2013 - 11:11:09
Obraz wystawiłem na sprzedaż:
http://allegro.pl/silence-i3487625267.html

Chciałbym Was zapytać, co robicie ze swoimi obrazami, składujecie je gdzieś, czy próbujecie gdzieś sprzedać? Dla mnie malarstwo to jest czyste hobby. Mam zupełnie inne mam wykształcenie, nie miałem żadnych szkół malarskich. Pierwszy obraz olejny namalowałem mając 7 lat. Chodziłem na korepetycje do malarza po ASP w Krakowie, ale to było kilka zajęć przed zamiarem pójścia na ASP, ale w końcu nie poszedłem:).


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: malmar 24 Sierpnia 2013 - 21:08:52
Witaj !
Cytuj
Dla mnie malarstwo to jest czyste hobby.

Dla mnie też...

Cytuj
składujecie je gdzieś, czy próbujecie gdzieś sprzedać

Co do mnie; to raczej składuję (patrz wyżej).

.....................Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 25 Sierpnia 2013 - 10:58:36
Hobby i czasami sprzedaż jakiegoś obrazu nie muszą się wykluczać....

Witaj !
Cytuj
Dla mnie malarstwo to jest czyste hobby.

Dla mnie też...

Cytuj
składujecie je gdzieś, czy próbujecie gdzieś sprzedać

Co do mnie; to raczej składuję (patrz wyżej).

.....................
Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: malmar 25 Sierpnia 2013 - 12:57:43
[quoteHobby i czasami sprzedaż jakiegoś obrazu nie muszą się wykluczać....][/quote]

Ależ oczywiście! Tego nie da się ukryć.
Lecz jako (Ja) handlujący "starociami" to czasem wystawiam sobie coś mojego. Po pytaniu czy ma Pan wykształcenie w tym kierunku (odp.NIE) - "a to dziękuję". Amatorstwa mało kto kupuje - ludzie wolą po szkołach


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 25 Sierpnia 2013 - 13:30:41
Coś tam udało mi się sprzedać, ale faktycznie nie jest to łatwe. Beksiński też nie miał wykształcenia ASP, a był po architekturze-politechnika, tak jak ja zresztą po politechnice;). Pracował na pół etatu, żeby po pracy malować. Miał pierwszą udaną wystawę, gdzie wszystkie obrazy sprzedał i poszło. Problem Allegro jest taki, że ludzie chcą obrazów bardzo tanich, średnio 100 zł, ze zdobioną ramą, takie małe "muzeum-kicz". Czasem wręcz prawie za darmo, myśląc że to okazja. W Polsce jest ciężko ze sztuką. Ludzie cieszą się z okazji, że udało się coś kupić najtaniej nie bacząc na wartość nabytku. Często obrazy te są seryjnie "produkowane".

[quoteHobby i czasami sprzedaż jakiegoś obrazu nie muszą się wykluczać....]

Ależ oczywiście! Tego nie da się ukryć.
Lecz jako (Ja) handlujący "starociami" to czasem wystawiam sobie coś mojego. Po pytaniu czy ma Pan wykształcenie w tym kierunku (odp.NIE) - "a to dziękuję". Amatorstwa mało kto kupuje - ludzie wolą po szkołach
[/quote]


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: rafaltaras 25 Sierpnia 2013 - 20:20:17
Czy na zagranicznych forach jest lepiej? tz. może lepsi fachowcy w branży malarskiej?

zależy na których, są takie miejsca gdzie udzielają się malarze z czołówki tzw Living Masters Art Renewal Center i można się dowiedzieć takich rzeczy, którymi w naszym pięknym kraju raczej nikt by się nie podzielił, zwłaszcza na forum i to jeszcze za darmo. Niestety.

Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: espero 26 Sierpnia 2013 - 06:36:25
Lestat - dla mnie malowanie to też hobby, obrazy leżą na półce, ale też je wystawiam na sprzedaż. Jak ktoś kupi to ok, jak nie to za jakiś czas znowu wystawiam. Czasami się zastanawiam, czy wystawiać je na sprzedaż, czy lepiej je zachować na ewentualną przyszłą wystawę, ale z drugiej strony myślę sobie, że przecież jeszcze nie jeden obraz namaluję.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 26 Sierpnia 2013 - 07:36:00
Hehe, dokładnie tak samo robię i myślę jak ty:). Też myślę może o jakiejś wystawie. Może coś kiedyś...

Lestat - dla mnie malowanie to też hobby, obrazy leżą na półce, ale też je wystawiam na sprzedaż. Jak ktoś kupi to ok, jak nie to za jakiś czas znowu wystawiam. Czasami się zastanawiam, czy wystawiać je na sprzedaż, czy lepiej je zachować na ewentualną przyszłą wystawę, ale z drugiej strony myślę sobie, że przecież jeszcze nie jeden obraz namaluję.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 31 Sierpnia 2013 - 19:17:17
Podaję link do mojego nowego szkicu-studium do przyszłego obrazu. Jest to postać, ale nie jest to typowy realizm.

(http://img690.imageshack.us/img690/3567/mvtc.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/690/mvtc.jpg/)Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: teresa 01 Września 2013 - 04:57:11
Tyle ładnych i dobrych szkiców masz na  facebooku a Ty nam zamiast swoich prac podsyłasz link. :no:

Strony społecznościowe, które nie mają nic wspólnego z malarstwem - takie jak facebook nas nie interesują.  
Możesz adres swojej stronki na facebooku wpisać w swoim profilu a nie w wiadomościach (postach)


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 20 Września 2013 - 15:40:35
Dzięki wielkie za nagrodę:). Mam sporo planów malarskich, ale mam mało teraz czasu. Oczywiście wszystko kręci się wokół postaci, człowieka, to mnie fascynuje. Jestem amatorem, ale studiuję anatomię i staram się malować profesjonalnie, cały czas się uczę.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: Vagabond 21 Września 2013 - 17:42:28
 LESTAT i dobrze ci to wychodzi to studiowanie anatomii.  Malarstwo to sztuka, której ciężko dorównać, tak, tak, ale tobie gratuluję.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 06 Października 2013 - 18:35:57
(http://img21.imageshack.us/img21/872/jyrz.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/21/jyrz.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

No name - pastel sucha


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 12 Października 2013 - 19:24:29
Zaktualizowałem powyższe zdjęcie.
Prosiłbym administratora o połączenie wątku http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=3126.0 z tym obecnie, jeśli to możliwe.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: nokia75 14 Października 2013 - 18:23:46
Fajny portret ale poprzednie wykonanie bardziej mi się podobało , robiło wrażenie , świetna kreska była widoczna  :okok:


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: Alexa 25 Października 2013 - 16:57:09
Obraz Silence jest przepiękny  :okok:, nie znam się na cenach obrazów ale z pewnoscią jest wart dużo więcej :)


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 07 Grudnia 2013 - 15:32:10
1. Obraz olejny "Silence"-wcześniej był na forum pokazany, teraz jest po werniksie końcowym z ramą u mnie w mieszkaniu:

(http://img809.imageshack.us/img809/7553/u3yy.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/809/u3yy.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


2. Obraz olejny "Respite"- jak wyżej:

(http://img10.imageshack.us/img10/379/i29u.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/10/i29u.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)


3. Obraz z pasteli suchych "Red", format A3 z passe-partout, będzie oprawiony w ramie za szkłem. Jest to nowy obraz, do którego szczególnie proszę o obiektywne opinie, gdyż jest przeznaczony na prezent. Jeszcze będę miał czas namalować coś innego w razie wątpliwości lub poprawić.


(http://img28.imageshack.us/img28/2299/u37x.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/28/u37x.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
Z góry dziękuję.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 14 Grudnia 2013 - 20:45:23
Hmm, umieściłem zdjęcia tydzień temu. Poprosiłem o ocenę mojego obrazu wykonanego z pasteli ("Red"). I wiecie co? Sam już po czasie widzę błędy, które poprawię. A na uwagi chyba się nie doczekam. Natomiast dziwi mnie brak udziału ludzi na grupach. Owszem, są wklejane prace konkursowe do np. "martwej natury" i coś się dzieje, ktoś tu jednak zagląda... Pozdrawiam i miłych świąt.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: teresa 15 Grudnia 2013 - 10:02:39
lestat:
Cytuj
Poprosiłem o ocenę mojego obrazu wykonanego z pasteli ("Red"). I wiecie co? Sam już po czasie widzę błędy, które poprawię. A na uwagi chyba się nie doczekam.

Rzeczywiście wygląda na to, że trzeba się prosić o komentarz do swojego dzieła.
Nie wiem co powoduje taką nie interesowność naszych użytkowników, czy brak czasu,
czy rzeczywiście jak Vagabond wspomniał, że wyczerpały się tematy.
Ja natomiast przepraszam za milczenie i swoją nieobecność w Twojej galerii.
Nie będzie to w pełni pozytywny komentarz do Twojego dzieła "Red" ale w moim odczuciu brzmi jak niżej,
przygotowałam też parę fotek, jak bym ja widziała tę pracę.

Otóż w Twojej pracy "Red" sama kompozycja baletnicy (postaci dziewczyny) jest bardzo ładna.
Układ rąk, dłoni, nóg i stóp, współgrają z całością figury. Widać pięknie udrapowany strój baletnicy. Proporcje bardzo ładnie zachowane.
Ciężar obrazu pięknie utrzymany. Światłocienie też prawidłowo umiejscowione, zgodne z odzwierciedleniem przestrzenności kompozycji
(formy w obrazie) Rozszerzają ono realistyczne widzenie na bohaterkę obrazu.

To by było na tyle co dla mnie jest pozytywne w tym obrazie a negatywy ? w moim pojęciu to:

Całą przedstawioną na obrazie scenę psuje tu zastosowany kolor. tz. głównie tło obrazu nasycone jest mocno kolorem niebieskim,
wygląda cukierkowo. Jest zbyt dominujący nad treścią obrazu.  Ta barwa tła odciąga widza od głównej postaci obrazu.
Barwa to walor, który nadajemy swojemu dziełu, jest to światło w obrazie - natężenie,jasność koloru i barwy.
Tu moim zdaniem niesubtelnie zestrojone z całością. Oczywiście przyznam tu jako pozytyw dla rozłożenia
równomiernego wszystkich barw w całej kompozycji,
ale tło (barwa)stanowi ostry kontrast o swoim zabarwieniu.
Najwięcej użyto tu koloru niebieskiego o różnym stopniu jasności i dużym nasyceniu co sprawia duży konflikt z połączeniem koloru obramowania.
Ramka to już ogromna przesada kolorystyczna, całkowicie nie pasuje do malowidła. Kolor ramki jest całkowitą porażką dla tej pracy.

Kolorystycznie inaczej bym widziała ten obraz,

I  Wersja:
(http://img42.imageshack.us/img42/6491/fvy6.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/42/fvy6.jpg/)

 a jeśli w passe-partout to:
(http://img834.imageshack.us/img834/8449/f3rp.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/834/f3rp.jpg/)

w ramach za szkłem:
(http://img138.imageshack.us/img138/5200/gawm.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/138/gawm.jpg/)


II Wersja:
(http://img849.imageshack.us/img849/9800/rs7q.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/849/rs7q.jpg/)

w passe-partout to:
(http://img51.imageshack.us/img51/3741/g607.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/51/g607.jpg/)

w ramach za szkłem:
(http://img28.imageshack.us/img28/219/h9xj.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/28/h9xj.jpg/)


O innych tu załączonych pracach się nie wypowiadam bo już wcześniej skomentowałam.
No i co złego to nie ja   :) :oczko:

Ogólnie to Twoje prace są  ok ! podobają mi się


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 15 Grudnia 2013 - 11:40:21
No właśnie. Potwierdziłaś moje obawy. Cholernie mnie gryzło coś w oczy. Obramowanie nie jest w dobrym kolorze. Ja mam jeszcze zastrzeżenia co do proporcji i wiem co zmienić. Natomiast kolorystycznie, to właśnie miało być mocno nasycone niebieskim i czerwienią. Nie chciałem tu typowo realistycznego obrazu. Chciałem uzyskać efekt bardziej schizofreniczny. No ale... jak rozjaśniłaś obraz, to mi się właśnie tak bardziej podoba. Generalnie nie lubię przenoszenia rzeczywistości, ale lubię ją naginać, zmieniać kolory, pokazać obraz niby realistyczny, ale w krzywym zwierciadle właśnie jeśli chodzi o kolory i motyw. Chcę żeby widz patrząc na moje obrazy widział realizm ale zarazem miał jakiś niepokój, albo miał wrażenie że jest coś nie tak. Ale nie mówię tu o samym wykonaniu, tylko o klimacie. Poszukuję właśnie w obrazach odpowiedniego klimatu. Na tym obrazie może jest zbyt cukierkowo.
Bardzo podoba mi się Twoja rzetelna ocena i wcale nie liczę na super chwalenie, bo tak naprawdę w środowisku artystycznym zazwyczaj krytykuje się sztukę i skupia sie na błędach, a pozytywy się pomija;)


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: nokia75 15 Grudnia 2013 - 13:08:44
Ja się nie wypowiadałam bo na postaciach ludzkich się nie znam, ale jak na moje oko coś nie tak jest z szyją, głową i prawą dłonią .
 Druga wersja Teresy pasuję kolorystycznie idealnie moim zdaniem.
Tak na marginesie nie można wymagać od innych komentarzy jeśli samemu się nie wiele co komentuje prace innych .  :bezradny:
Popraw się a na pewno i inni chętnie zajrzą do Twojej galerii . Ja zaglądam i np. praca Silence robi wrażenie , dłonie trochę za długie ale to dodaje uroku jakby postać była nad ludzka  :okok:


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 15 Grudnia 2013 - 13:41:16
Ja się nie wypowiadałam bo na postaciach ludzkich się nie znam, ale jak na moje oko coś nie tak jest z szyją, głową i prawą dłonią .
 Druga wersja Teresy pasuję kolorystycznie idealnie moim zdaniem.
Tak na marginesie nie można wymagać od innych komentarzy jeśli samemu się nie wiele co komentuje prace innych .  :bezradny:
Popraw się a na pewno i inni chętnie zajrzą do Twojej galerii . Ja zaglądam i np. praca Silence robi wrażenie , dłonie trochę za długie ale to dodaje uroku jakby postać była nad ludzka  :okok:

Za dużo nie wypowiadam się, bo nie chcę przykrości robić;). Poza tym widoczki, kwiatki to tematy zupełnie mi obce duchowo. Natomiast jedynie w tym przypadku chciałem ocenę, gdyż ten obraz jest prezentem. W innych przypadkach kto chce nie komentuje, lub nie.
Co do proporcji, to niestety nie trafiłaś, problem jest z nogami. Kolorystyka jest zamierzona i świadomie dobrana, ale eksperymentowałem no i wiem teraz że można było to lepiej zrobić. Dostosuję się do cennych rad, poprawie to co ja widzę i wystawię końcowy efekt, wcale w tym wypadku już nie naciskając na komentarz i ocenę.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: nokia75 15 Grudnia 2013 - 14:23:17
Nie miałam zamiaru trafiać czy pudłować , pisałam swoje odczucia i co mi w obrazie przeszkadza  :) bo o to chodzi w komentarzach by pisać szczerze nawet jakby miało to trochę za boleć , przecież krytyka zawsze trochę boli i mobilizuje do pracy .
pozdrawiam :)


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: Towicz 15 Grudnia 2013 - 20:48:46
Proporcje wcale nie są dobre. Na pierwszy rzut oka widać ,że prawa noga jest dłuższa, niż lewa ( lewe udo to w ogóle porażka).. Sukienka potraktowana jest bardzo umownie, ale wygląda OK. Najbardziej nie podobają mi się plecy. W ładnym obrazku na prezent można było to zrobić po prostu na gładko i nikt by się nie czepiał. Chciałeś zrobić anatomię i nie za bardzo wyszło. Lewa dłoń słabo trzyma tę płytę w tle. No i wygląda, jakby baletnica zapomniała założyć gaci. Kolorystyka na tym obrazie moim zdaniem jest drugorzędna


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 15 Grudnia 2013 - 21:33:02
No, w końcu jakieś komentarze. Baletnica ma byc bez gaci,miesnie na plecach nie moga byc gladkie,ale trzeba je lepiej ukształtować.  Co do propozycji to właśnie mialem na myśli nogi.
                                                                                                                                                                   
Proporcje wcale nie są dobre. Na pierwszy rzut oka widać ,że prawa noga jest dłuższa, niż lewa ( lewe udo to w ogóle porażka).. Sukienka potraktowana jest bardzo umownie, ale wygląda OK. Najbardziej nie podobają mi się plecy. W ładnym obrazku na prezent można było to zrobić po prostu na gładko i nikt by się nie czepiał. Chciałeś zrobić anatomię i nie za bardzo wyszło. Lewa dłoń słabo trzyma tę płytę w tle. No i wygląda, jakby baletnica zapomniała założyć gaci. Kolorystyka na tym obrazie moim zdaniem jest drugorzędna


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 21 Grudnia 2013 - 22:01:15
"The RED" - W rzeczywistości ciało nie jest takie żółte, jest zbliżone do koloru ciała.

(http://img19.imageshack.us/img19/3708/xsjn.jpg) (http://imageshack.us/photo/my-images/19/xsjn.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

(http://imageshack.us/a/img843/5372/knfp.jpg)


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 11 Czerwca 2014 - 21:45:54
La Gioconda-matrona - ołówek

(http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/820/b2nm.jpg) (https://imageshack.com/i/msb2nmj)


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 06 Grudnia 2014 - 19:59:09
Z jakich serwisów korzystacie, jak chcecie wstawić zdjęcie, jakie serwisy polecacie? ImageShack.us jest płatne, trial u mnie się skończył.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: espero 06 Grudnia 2014 - 20:48:24
http://pl.tinypic.com/

lub

http://iv.pl/

Chociaż z tego drugiego ostatnio wcięło mi zdjęcie. Pierwszy jest ok. Warto się zarejestrować.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lily-rose89 07 Grudnia 2014 - 22:32:19
Baletnica bardzo mi się podoba. To co od razu przykuwa uwagę to jej plecy - pięknie ukształtowanie. Dopiero później zauważyłam, że ma zawiązane chustką oczy. Ja osobiście nie widzę różnicy w długości nóg, ale nie mam doświadczenia i umiejętności jak niektórzy na tym forum :) Może jedynie bardziej bym te nogi wyrzeźbiła.  "La Gioconda" intrygująca . Poza tym jestem lata świetne za Tobą. Gratuluję rysunków.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: kayna 06 Lutego 2015 - 16:54:19
no to masz jeszcze jeden głos na "Silence" -jest bardzo dobry i "Figure" z fb też jest ładny:)


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 21 Lutego 2015 - 15:11:38
Dzięki za opinie:). Może niebawem coś tu umieszczę. Muszę tylko znaleźć jakiś portal, przez który mogę coś pokazać.
Nawiasem mówiąc strasznie wolno mi ta strona się otwiera. Ktoś ma podobne odczucie?


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: teresa 22 Lutego 2015 - 15:04:57

lestat:
Cytuj
Nawiasem mówiąc strasznie wolno mi ta strona się otwiera. Ktoś ma podobne odczucie?

lestat, wyczyść historię przeglądania i odśwież, to zapewne pomoże.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 28 Lutego 2015 - 16:30:41
Wystawiłem obraz na allegro. Gdzie mogę to zareklamować, znacie jakieś strony? A jak wygląda to tutaj, na forum?


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: teresa 28 Lutego 2015 - 18:41:41
lestat zareklamuj na naszych aukcjach, podaj też link na allegro Twojej aukcji.
Zobacz dział Aukcje TessArt.

a jak napiszesz jakiś ładny post typu wiadomości w Dziale Malarze to zareklamujemy Twoją aukcję na
allegro na głównym panelu Forum. Trochę adminka przekomarza się z Tobą ale "coś za coś"   :oczko:  


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 01 Marca 2015 - 10:21:47

Dzięki za reklamę  :).


lestat zareklamuj na naszych aukcjach, podaj też link na allegro Twojej aukcji.
Zobacz dział Aukcje TessArt.

a jak napiszesz jakiś ładny post typu wiadomości w Dziale Malarze to zareklamujemy Twoją aukcję na
allegro na głównym panelu Forum. Trochę adminka przekomarza się z Tobą ale "coś za coś"   :oczko:  


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 26 Marca 2016 - 10:54:48
Nowa grafika. Jest również w profilu facebook pod nazwą SYGart.

(http://s12.postimg.org/3qbak0oal/Obraz_2.jpg) (http://postimg.org/image/jbsm3z08p/full/)
images hosting (http://postimage.org/)

Następna grafika. Również na facebook pod SYGart.


(http://s23.postimg.org/sdzeesu3f/Obraz_1.jpg) (http://postimg.org/image/md1phq7h3/full/)
print screen (http://postimage.org/app.php)
I ostatnia na dzisiaj.


(http://s12.postimg.org/t2c5opukd/Obraz_3.jpg) (http://postimg.org/image/735r1idq1/full/)
screenshot (http://postimage.org/app.php)

Widzę, że wszystkie moje prace poznikały, dlatego jestem zwolennikiem mimo wszystko podawania dodatkowo linka np na facebooka. Mam specjalny profil i zapraszam do oglądania, polubienia.

https://www.facebook.com/SYGart-314300978667594/


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: teresa 29 Marca 2016 - 12:06:18
Witaj lestat. Prace świetne.  :okok: Co do zniknięcia prac to wiadomo dlaczego znikają.
Po pierwsze,  niektóre hostingi są płatne, lub wymagają rejestracji, albo wpisany adres (kod) jest zły.
Wiele takich stron jak nasze forum ma z tym kłopoty. Zawsze jednak można poprawić swoją galerię,
ale trzeba chcieć, co nie zawsze się sprawdza.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: Beadom 31 Marca 2016 - 19:43:41
Ciekawe prace, mają swój niepowtarzalny klimat :okok: Profil na FB odwiedzony :oczko:


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 02 Kwietnia 2016 - 12:33:29
Dzięki wielkie za komentarze i za odwiedzenie mojej strony na facebook-u. Wolę dla kogoś malować, rysować, niż do teczki. Mam wtedy większą motywację. Te trzy rysunki były wykonane na zamówienie. Natomiast teraz wystawiłem na licytację obraz, który u mnie wisi już długo w pokoju. Chciałbym coś nowego namalować farbami olejnymi tym razem dla siebie. Mam sporo fajnych pomysłów dosyć oryginalnych. A tu link http://allegro.pl/respite-i6088358786.html.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 04 Września 2016 - 21:44:15
Witam ponownie i zapraszam do polubienia https://www.facebook.com/SYGartGalaszewski/.
Nowy obraz tworzy się i są już pierwsze zdjęcia. Mam sporo pomysłów. Zachęcam do polubienia strony na fejsie.


Tytuł: Odp: LESTAT
Wiadomość wysłana przez: lestat 19 Września 2016 - 17:13:39
Zapraszam na licytację mojego obrazu: http://allegro.pl/obraz-silence-i6505339273.html